OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Zwykła (14.02.2021 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Zwykła (14.02.2021 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Zwykła (14.02.2021 r.)
14 02.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Zwykła (14.02.2021 r.)

 

 

Dziś na stronie internetowej i profilu parafii po raz ostatni ukaże się nowe świadectwo o pasji i wierze. Zapraszamy do lektury.

 

Dziś przy wyjściu z kościoła z okazji ostatków schola Adoremus rozprowadza „roszki zatorskie”, czyli słodkie bułeczki znane w ojczyźnie św. Rocha. Ofiary składane przy tej okazji schola przeznaczy dla Pauliny Tomskiej ze Spytkowic, która choruje na Zespół Devika. Miesięczny koszt rehabilitacji, specjalistycznej opieki domowej oraz zastosowanych leków to kilka tysięcy złotych. Ofiara dla Pauliny niech będzie parafialną jałmużną wielkopostną.

 

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – bł. ks. Michała Sopoćki

 

W tym tygodniu Środa Popielcowa. Dla osób od 14 r. życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a dla osób od 18 do 60 r. życia post ścisły, czyli tylko 3 posiłki bezmięsne, w tym jeden do syta, dwa lekkie. W tym roku z racji epidemii będzie więcej Mszy świętych, tak by zachować obowiązujące limity. Eucharystia tego dnia o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00, 16.00, 18.00, 19.30.

 

Od środy zaczyna się okres Wielkiego Postu. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 dla dzieci i dorosłych będzie sprawowana w naszej świątyni stacjonarnie oraz dodatkowo transmitowana w internecie na kanałach parafialnych. W niedzielę dodatkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy św. o godz. 10.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali pod zwykłymi warunkami można otrzymać odpust zupełny bądź dla siebie, bądź ofiarować go za jednego zmarłego.

 

W piątek na zakończenie Mszy św. wraz ze wspólnotą Rochitów odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

Pomocowy telefon parafialny dla osób starszych oraz tych, którzy znajdują się w izolacji i kwarantannie dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.

 

Transmisje różańca w intencji o oddalenie epidemii codziennie o godz. 20.30.

 

W ramach nabożeństwa 40-godzinnego zapraszamy w dniu dzisiejszym na adorację. Wystawienie Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św. o godz. 13.30. Adoracja potrwa do godz. 18.00. Dziś zapraszamy na godz. 14.30 Róże Różańcowe z Podolsza, Laskowej, Rudz, na 15.30 Szafarzy z rodzinami i Oazę Rodzin, na 16.30 scholę Adoremus.

 

 

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza św. w Środę Popielcową o godz. 17.00.

Przez okres Wielkiego Postu Msza św. w tygodniu będzie sprawowana w piątek o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Msza św. w niedzielę będzie niezmiennie o godz. 8.00, a nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem już bez Mszy św. będzie o godz. 15.30.

 

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE DOTYCZĄCE FUNKCJONOWANIA PARAFII W CZASIE TRWAJĄCEJ EPIDEMII:

1.Msze św. w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 18.00.

 

2.Dziękujemy wszystkim, którzy czują odpowiedzialność i składają ofiary w kościele w niedzielę oraz tym, którzy dokonują przelewów na konto parafii. Ofiary na utrzymanie świątyni można przesyłać na konto parafii nr: 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”).

 

3.Przypominamy, że podczas nabożeństw należy mieć założoną na nos i usta maseczkę. Zachowajmy także bezpieczną odległość od siebie czy to siedząc w ławkach, czy stojąc w kościele lub wokół niego. Wewnątrz świątyni należy zachowywać aktualny limit osób.

 

4.Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com. Linki do kanałów można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

 

5.Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

Po zakończonym rozdawaniu Ciała Pańskiego na rękę będzie udzielana Komunia święta do ust dla tych osób, które zgromadzą się na stojąco przy stopniu komunijnym. W niedzielę i w tygodniu na Mszach świętych wieczornych Komunię do ust przyjmuje się w postawie stojącej, a na Mszach porannych w tygodniu na klęcząco na stopniu komunijnym. Osoby przyjmujące Ciało Pańskie do ust proszone są by udostępnić przejście dla Szafarzy, którzy z naw kościoła wchodzić będą do prezbiterium. Jeśli jest transmisja Mszy św./nabożeństwa przez kanały internetowe parafii należy zachować ostrożność podchodząc do stopnia komunijnego tak, by nie naruszyć statywów z kamerami oraz nie zastawić swoim ciałem prezbiterium po stronie lewej świątyni.

 

6.W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.