OGŁOSZENIA PARAFIALNE VII Niedziela Wielkanocna (24.05.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE VII Niedziela Wielkanocna (24.05.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE VII Niedziela Wielkanocna (24.05.2020 r.)
24 05.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VII Niedziela Wielkanocna (24.05.2020 r.)

 

Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Wtorek – św. Filipa Nereusza

Piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

W sobotę wieczorem będziemy przeżywać wigilię Zesłania Ducha Świętego. Na Mszę świętą wieczorną zostaną przywiezione do naszej parafii relikwie świętych małżonków Zelii i Ludwika Martin – rodziców św. Teresy z Lisieux. Po Mszy świętej uczczenie relikwii oraz modlitwy o wylanie darów Ducha Świętego.

 

Nabożeństwa majowe w kościele odprawiamy w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 17.30.

 

6 czerwca odbędzie się ogłoszenie patronatu św. Rocha nad Miastem i Gminą Zator.  Przygotowując się do tego wydarzenia stworzyliśmy własny projekt gry planszowej dla całej rodziny wespół z firmą Polskie Gry Planszowe. Gra ma charakter edukacyjny. Wykorzystując czas zabawy w domu zapoznajemy się dzięki niej z biografią św. Rocha, miejscami, które on odwiedził (znajduje się na niej także nasza miejscowość Zator). Celem dydaktycznym gry jest uwrażliwić grających na pomoc potrzebującym. Grę można zobaczyć przy wyjściu z kościoła, przy ławkach. Dostaniemy ją w zakrystii i kancelarii parafialnej. Gra PIELGRZYM może być dobrym prezentem z okazji Dnia Matki, który przypada 26 maja lub Dnia Dziecka, który obchodzimy 1 czerwca.

 

Zachęcamy do przeczytania artykułu o naszym parafialnym przygotowaniu do nadania patronatu św. Rocha w tygodniku NIEDZIELA w wersji papierowej i elektronicznej. Link do artykułu tutaj: https://krakow.niedziela.pl/artykul/53538/Swiety-na-nasze-czasy

 

Od tego czwartku podczas Mszy świętej wieczornej będziemy odmawiać nowennę przed uroczystością ogłoszenia św. Rocha patronem naszego Miasta i Gminy.

 

Od tego tygodnia do końca września kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej, w sobotę od godz. 8.00 do 10.00.

 

Na stornie internetowej parafii znajduje się całość ogłoszeń, intencje mszalne oraz istotne informacje o zasadach bezpieczeństwa.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy czują odpowiedzialność i składają ofiary w niedzielę do puszek przy ławkach wychodząc ze świątyni oraz tym, którzy dokonują przelewów na konto parafii. Do zapłacenia mamy ciągle część zaległej faktury za ogrzewanie kościoła. Ofiary na utrzymanie świątyni można przesyłać na konto parafii nr: 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”).

 

Dziękujemy uczestnikom Modlitwy Uwielbienia, którzy fizycznie lub przelewem złożyli ofiarę na cele charytatywne. Przekazaliśmy 551 zł.

 

W zakrystii i kancelarii można zamawiać intencje dla tych osób, które swoje imieniny będą obchodzić w czerwcu.

 

Zachęcamy do uczestniczenia w naszych transmisjach w tym tygodniu (youtube.com oraz facebook.com):

* codziennie transmisja nabożeństwa majowego o godz. 20.15, a następnie o 20.30 różaniec;

* w sobotę wieczorem transmisja wigilii Zesłania Ducha Świętego;

* w niedzielę o godz. 10.20 po przeczytanych wypominkach w kościele transmisja modlitwy za zmarłych, zaś o 10.30 Mszy świętej.

 

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com.

 

Kanał Parafia Zator TV dostępny jest pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UCxawsuoy5bkOmXf67nGHgUQ?fbclid=IwAR1LDkciJYexIx8ZZ_l-jo-Emhmjkq6xOebL1ZHzKZLYymDYS53YqLnEfrs/

 

Fanpage naszej parafii dostępny jest na facebook.com pod tym adresem:

https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9B%C5%9Bw-Wojciecha-i-Jerzego-w-Zatorze-102202091416637/

 

Na naszej stronie internetowej znajdują się intencje mszalne, informacje o dyspensie oraz zasady postępowania w czasie trwania epidemii. Przypominamy, że dopełnieniem aktu żalu doskonałego jest przystąpienie do spowiedzi sakramentalnej, a dopełnieniem komunii duchowej jest sakramentalne przyjęcie Ciała Pańskiego.

 

W naszej świątyni według wskazań rządu może przebywać w czasie jednej liturgii 63 osoby. Wokół zaś kościoła są dodatkowe miejsca siedzące i stojące, należy tam zachować także bezpieczną odległość od innych. Nagłośnie na zewnątrz kościoła w niedzielę będzie włączone. Przypominamy, że w czasie trwania epidemii istnieje możliwość przyjścia na Mszę św. w tygodniu dla tych osób, które mają obawy przed zarażeniem.

 

Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

W kaplicy w Laskowej:

W maju Msza święta w tygodniu w poniedziałek i piątek o godz. 17.00, o godz. 16.45 spowiedź oraz litania loretańska (prowadzą wierni).

 

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania