OGŁOSZENIA PARAFIALNE VIII Niedziela Zwykła (27 lutego 2022)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE VIII Niedziela Zwykła (27 lutego 2022) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE VIII Niedziela Zwykła (27 lutego 2022)
26 02.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VIII Niedziela Zwykła (27 lutego 2022)

 

Kalendarz liturgiczny:

Środa –  Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu – Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00; w Laskowej o 17.00.

Obowiązuje post ścisły tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i możliwość spożycia 3 posiłków (w tym jednego do syta). Papież Franciszek wezwał, aby to wyrzeczenie ofiarować w intencji uproszenia pokoju na terenie ogarniętej wojną Ukrainy.

W tym dniu ofiara dla Pawła Święcha z Rudz. Przez cały Wielki Post nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o 17.15 i w niedziele po Mszy św. o 10.30; Gorzkie Żale w niedziele o 17.00; w Laskowej o 15.30. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Piątek – Święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

Dzisiaj Nabożeństwo 40- godzinne z Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do Mszy świętej wieczornej.

 

Wspólnota Adoremus przed kościołem rozprowadza dzisiaj Roszki zatorskie. Pieniądze przy tym zbierane będą przeznaczone na pomoc Ukrainie. Na ten cel będzie również zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę.

 

W akcję pomocy dla Ukrainy włączyła się Gmina Zator. Organizuje ona zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla mieszkańców Lwowa. Potrzebne będą: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pięlęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe.

Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Lwów potrzebuje także generatorów prądotwórczych o dużej mocy.

Dary można przynosić od poniedziałku do Regionalnego Ośrodka Kultury Doliny Karpia w Zatorze w godzinach od 8.00 do 19.00.

Można je również składać w Domu Ludowym w Podolszu od 28 lutego do 4 marca w godz. 9-11 oraz 16-18.

W zakrystii można natomiast zgłaszać gotowość na przyjęcie uchodźców z Ukrainy w swoim domu.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź i Godzina Święta w czwartek od 17.00. Spowiedź w piątek od 15.30, dodatkowa Msza święta o 16.15. W pierwszą sobotę udamy się do chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Tego dnia o godz. 17.15 Nabożeństwo pierwszosobotnie. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 7.00.

 

11 i 12 marca w naszej parafii będzie Ikona Świętej Rodziny peregrynująca po naszej Archidiecezji. W Środę Popielcową rozpoczniemy nowennę przed tym wydarzeniem – będzie odmawiana na każdej Mszy św. i na różańcu transmitowanym. Ważnym owocem może być podjęcie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ono na odmawianiu przez 9 miesięcy modlitwy w intencji nienarodzonego człowieka, którego życie jest zagrożone. Dodatkowo codziennie należy rozważyć jedną tajemnicę różańca świętego. Każdy, kto ma pragnienie przystąpienia do tego dzieła, powinien wypełnić specjalną deklarację. Można ją znaleźć w zakrystii, kancelarii lub pobrać ze strony internetowej parafii. Na deklaracje czekamy do 25 marca, czyli do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego.

 

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od 16.00 do 17.30.

 

Transmisja Różańca w intencji o ustanie pandemii  oraz o pokój na Ukrainie codziennie o godz. 20.30.