OGŁOSZENIA PARAFIALNE Wniebowstąpienie Pańskie (16.05.2021 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE Wniebowstąpienie Pańskie (16.05.2021 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  Wniebowstąpienie Pańskie (16.05.2021 r.)
16 05.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Wniebowstąpienie Pańskie (16.05.2021 r.)

 

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, za tydzień niedziela Zesłania Ducha Świętego. W sobotę wieczorem przeżywać będziemy wigilię Pięćdziesiątnicy. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00, a następnie nabożeństwo do Ducha Świętego.

Codziennie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej litania loretańska. W niedzielę o godz. 17.30.

W piątek po Mszy św. wieczornej koronka do Miłosierdzia Bożego wraz ze wspólnotą Rochitów w intencjach za umierających, o dobrą śmierć i radość wieczną dla zmarłych.

Dziękujemy anonimowej osobie za ufundowanie figury św. Michała Archanioła, a Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy za ofiarę na figurę św. Jana Pawła II. Poświęcenie figur we wtorek na Mszy św. wieczornej.

Pomocowy telefon parafialny dla osób starszych oraz tych, które znajdują się w izolacji i kwarantannie dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.

Transmisje różańca w intencji o oddalenie epidemii codziennie o godz. 20.30.

Od 5 do 8 lipca br. organizujemy wędrowne dni skupienia połączone z wypoczynkiem w Ośrodku Rekolekcyjnym na Śnieżnicy. Zapraszamy osoby dorosłe (powyżej 18. roku życia), które lubią chodzić i podziwiać piękno stworzonego przez Boga świata. Zapisy w zakrystii.

W gablocie znajdują się informacje o pielgrzymce wakacyjnej do Medjugorie.

Przypominamy o przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych. Właściwym zasłonięciu maseczką ust i nosa, dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni i na modlitwie Ojcze nasz… przed Komunią św. oraz zachowywaniu dystansu 1,5 m jeden od drugiego.

Z okazji Pięćdziesiątnicy można nabyć krzyżyk z gołąbkiem, symbolem Ducha Świętego. Krzyże wykonali bezdomni z noclegowni w Jaworznie. Dostępne są na stoliku przy kropielnicy.

W najbliższy czwartek w kościele po Mszy św. wieczornej będzie prelekcja Stowarzyszenia Fidei Defensor na temat ochrony osób starszych przed wyłudzeniem pieniędzy. Zapraszamy na to spotkanie naszych seniorów, dziadków oraz osoby samotne. Warto jest poznać metody i sztuczki oszustów, aby właściwie zareagować, gdy ktoś zadzwoni lub zapuka do drzwi naszego domu.

W kaplicy w Laskowej:

Msza św. w niedzielę o godz. 8.00, w piątek o godz. 17.00