OGŁOSZENIA PARAFIALNE X Niedziela Zwykła (6.06.2021 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE X Niedziela Zwykła (6.06.2021 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  X Niedziela Zwykła (6.06.2021 r.)
06 06.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE X Niedziela Zwykła (6.06.2021 r.)

Z okazji pierwszej rocznicy ogłoszenia św. Rocha patronem miasta i Gminy Zator zamówiliśmy duże modlitewniki z większą czcionką dla czcicieli tego świętego. Dostępne są na stoliku przy kropielnicy. Jeden egzemplarz jest rozpakowany do oglądnięcia. W książęce tej znajdziemy tradycyjne modlitwy codzienne, rozważania różańcowe i drogi krzyżowej, pytania do rachunku sumienia, liczne modlitwy do św. Rocha, za chorych i zmarłych.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Wtorek – św. Jadwigi Królowej

Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota – Niepokalanego Serca NMP

W oktawie Bożego Ciała oraz w piątek procesja wokół kościoła po wieczornej Mszy św.

We wtorek sakrament bierzmowania o godz. 17.00 i 19.00. Tego dnia kancelaria będzie zamknięta, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

W piątek Modlitwa Uwielbienia. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, a bezpośrednio po niej modlitwa wstawiennicza.

W zakładce „I Komunia święta” dostępna jest informacja o pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych oraz z I rocznicy.

W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 12.00 i 13.30 będzie I rocznica Komunii św. Prosimy parafian, by skorzystali  z innych godzin niedzielnych Eucharystii.

Transmisje różańca w intencji o oddalenie epidemii codziennie o godz. 20.30.

Przy wyjściu z kościoła dostępne są jeszcze piernikowe serca. Ofiara zostanie przekazana na cele charytatywne.

W przyszłą niedzielę nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.30 różaniec. Po Mszy św. procesja z figurą i świecami.

Msza św. w niedzielę o godz. 8.00, w piątek o godz. 17.00