OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI Niedziela Zwykła (13.06.2021 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI Niedziela Zwykła (13.06.2021 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  XI Niedziela Zwykła (13.06.2021 r.)
13 06.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI Niedziela Zwykła (13.06.2021 r.)

Dziękujemy scholii Adoremus za upieczenie piernikowych serc, a wszystkim parafianom za złożenie ofiary na cele charytatywne w wysokości 3. 108 zł.

 

Na stoliku przy kropielnicy znajdują się duże modlitewniki z większą czcionką dla czcicieli świętego Rocha. Jeden egzemplarz jest rozpakowany do oglądnięcia. W książęce tej znajdziemy tradycyjne modlitwy codzienne, rozważania różańcowe i drogi krzyżowej, pytania do rachunku sumienia, liczne modlitwy do św. Rocha, za chorych i zmarłych.

 

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Poniedziałek – bł. bp. Michała Kozala

Czwartek – św. Alberta Chmielowskiego

 

W piątek po Mszy św. wieczornej koronka do Miłosierdzia Bożego wraz ze wspólnotą Rochitów.

 

W sobotę o godz. 8.00 spod kościoła wyjazd na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej dla dzieci pierwszokomunijnych, rocznicowych i ich rodzin. Z powodu pielgrzymki w sobotę kancelaria będzie nieczynna.

 

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wędrowne dni skupienia na Śnieżnicy, które odbędą się w dniach 5-8 lipca. Zapisy w zakrystii.

 

Od przyszłej niedzieli zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

 

Ze względu na aktualny stan epidemii, coraz większą ilość osób zaszczepionych oraz odwołanie dyspensy od jutra powracamy do tradycyjnego udzielania Komunii św. do ust. W tym celu należy podchodzić do szafarza w formie procesji, jeden za drugim. Przed przyjęciem Ciała Pańskiego należy uklęknąć na prawe kolano, a następnie w postawie stojącej odsłonić maseczkę i przyjąć do ust Ciało Pańskie. Przyjmowanie Komunii św. na rękę będzie możliwe tylko w nawie bocznej, przy kaplicy Matki Bożej.

 

Transmisje różańca w intencji o oddalenie epidemii codziennie o godz. 20.30.

 

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza św. w niedzielę o godz. 8.00, w piątek o godz. 17.00