OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI Niedziela Zwykła (14.06.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI Niedziela Zwykła (14.06.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  XI Niedziela Zwykła (14.06.2020 r.)
15 06.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI Niedziela Zwykła (14.06.2020 r.)

 

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Środa – św. Alberta Chmielowskiego.

Czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na Mszy świętej wieczornej poświęcenie wianków.

Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota – Niepokalanego Serca Maryi.

 

Litanię do Serca Pana Jezusa w miesiącu czerwcu odmawiamy codziennie wieczorem po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 17.30.

 

W zakrystii można dostać grę planszową PIELGRZYM. Gra edukacyjna dla całej rodziny ukazuje sylwetkę św. Rocha oraz promuje wartość pomagania potrzebującym.

 

Można również zabrać broszurę poświęconą historii figury św. Rocha. Znajduje się ona na stoliku za ławkami.

 

W przyszłym tygodniu polecamy tygodnik ogólnopolski Niedziela. Będzie w nim artykuł o naszej parafii.

 

Próby dzieci przed I Komunią rozpisane są na naszej stronie internetowej parafii w zakładce I Komunia.

 

Zachęcamy do uczestniczenia w naszych transmisjach w tym tygodniu (youtube.com oraz facebook.com):

* codziennie transmisja różańca o godz. 20.30,

* w niedzielę o godz. 10.20 po przeczytanych wypominkach w kościele transmisja modlitwy za zmarłych, zaś o 10.30 Mszy świętej.

 

Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do krajów nadbałtyckich proszone są o zgłoszenie się do ks. Dariusza.

 

Dziś II niedziela miesiąca, taca z Mszy św. przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

 

Dziękujemy za ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę. Złożyliście 4 286 zł, czyli połowę środków potrzebnych do pokrycia kosztów transmisji nabożeństw w internecie. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać.

 

W piątek modlitwa rochitów po Mszy św. wieczornej. Można zapisać się w zakrystii do tej grupy. Obowiązkiem jest odmówienie krótkiej codziennej modlitwy z obrazka św. Rocha.

 

W przyszłą niedzielę I Komunia o godz. 12.00 i 13.30. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za zakupienie orantów do naszej parafii.

 

Dziękujemy rodzicom uczniów z klasy VIII za ofiarę na cele charytatywne w wysokości 550 zł.

 

Na stornie internetowej parafii znajduje się całość ogłoszeń, intencje mszalne oraz istotne informacje o zasadach bezpieczeństwa.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy czują odpowiedzialność i składają ofiary w kościele w niedzielę oraz tym, którzy dokonują przelewów na konto parafii. Ofiary na utrzymanie świątyni można przesyłać na konto parafii nr: 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”).

 

Przypominamy, że podczas nabożeństw należy mieć założoną na twarzy maseczkę. Zachowajmy także bezpieczną odległość od siebie czy to siedząc w ławkach, czy stojąc w kościele lub wokół niego. Dotychczasowe limity osób zostały zniesione.

 

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com.

 

Kanał Parafia Zator TV dostępny jest pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UCxawsuoy5bkOmXf67nGHgUQ?fbclid=IwAR1LDkciJYexIx8ZZ_l-jo-Emhmjkq6xOebL1ZHzKZLYymDYS53YqLnEfrs/

 

Fanpage naszej parafii dostępny jest na facebook.com pod tym adresem:

https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9B%C5%9Bw-Wojciecha-i-Jerzego-w-Zatorze-102202091416637/

 

Przypominamy, że  do końca września kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej, w sobotę od godz. 8.00 do 10.00.

 

Przypominamy, że w czasie trwania epidemii istnieje możliwość przyjścia na Mszę św. w tygodniu dla tych osób, które mają obawy przed zarażeniem.

 

Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza święta w piątek o godz. 17.00.

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.