OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII Niedziela Zwykła (21.06.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII Niedziela Zwykła (21.06.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  XII Niedziela Zwykła (21.06.2020 r.)
22 06.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII Niedziela Zwykła (21.06.2020 r.)

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Środa – uroczystość narodzenia św. Jan Chrzciciela.

Piątek – Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów ze szkół całej naszej parafii o godz. 18.00. Będzie ona także transmitowana.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 19.30.

W zakrystii można dostać grę planszową PIELGRZYM.

Na stoliku z prasą katolicką dostępny jest tygodnik ogólnopolski Niedziela, a w nim artykuł o naszej parafii.

W zakrystii można zamawiać intencje mszalne za te osoby, które swoje imieniny będą obchodzić w lipcu i w sierpniu.

Bóg zapłać za ofiary w II niedzielę miesiąca, złożyliście 7 108 zł.

Od przyszłej niedzieli dodatkowa Msza św. o godz. 21.00.

We wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele spotkanie nad Biblią.

Zachęcamy do uczestniczenia w naszych transmisjach w tym tygodniu (youtube.com oraz facebook.com):

* codziennie transmisja różańca o godz. 20.30,

* w piątek o godz. 18.00 transmisja Mszy świętej, a później adoracji,

* w niedzielę o godz. 10.20 po przeczytanych wypominkach w kościele transmisja modlitwy za zmarłych, zaś o 10.30 Mszy świętej.

Na stornie internetowej parafii znajduje się całość ogłoszeń, intencje mszalne oraz istotne informacje o zasadach bezpieczeństwa.

Dziękujemy wszystkim, którzy czują odpowiedzialność i składają ofiary w kościele w niedzielę oraz tym, którzy dokonują przelewów na konto parafii. Ofiary na utrzymanie świątyni można przesyłać na konto parafii nr: 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”).

Przypominamy, że podczas nabożeństw należy mieć założoną na twarzy maseczkę. Zachowajmy także bezpieczną odległość od siebie czy to siedząc w ławkach, czy stojąc w kościele lub wokół niego.

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com.

Kanał Parafia Zator TV dostępny jest pod tym linkiem:

Fanpage naszej parafii dostępny jest na facebook.com pod tym adresem:

Przypominamy, że  do końca września kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej, w sobotę od godz. 8.00 do 10.00.

Przypominamy, że w czasie trwania epidemii istnieje możliwość przyjścia na Mszę św. w tygodniu dla tych osób, które mają obawy przed zarażeniem.

Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

Msza święta w piątek o godz. 9.00 i 17.00.

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.