OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIII Niedziela Zwykła (28.06.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIII Niedziela Zwykła (28.06.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  XIII Niedziela Zwykła (28.06.2020 r.)
29 06.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIII Niedziela Zwykła (28.06.2020 r.)

 

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Poniedziałek – Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła

Piątek – św. Tomasza Apostoła

Sobota – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

 

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąc. Spowiedź i Godzina Święta w czwartek od godz. 17.00. Spowiedź w piątek od godz. 15.30, o godz. 16.15 Msza św.

 

Osoby chore, które pragną przyjąć kapłana z posługa sakramentalną należy zgłosić w zakrystii. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00.

 

Od najbliższego poniedziałku aż do końca wakacji Msza św. ranna o godz. 7.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.

 

W zakrystii można dostać grę planszową PIELGRZYM.

 

W zakrystii można zamawiać intencje mszalne za te osoby, które swoje imieniny będą obchodzić w lipcu i w sierpniu.

 

Zachęcamy do odmawiania różańca w intencji o oddalenie epidemii. Codziennie o godz. 20.30 transmisja nabożeństwa różańcowego na naszych kanałach (youtube.com oraz facebook.com).

 

Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św.

Podczas wakacji Msza święta:

– w tygodniu o godz. 7.00 oraz 18.00.

– w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 21.00.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy czują odpowiedzialność i składają ofiary w kościele w niedzielę oraz tym, którzy dokonują przelewów na konto parafii. Ofiary na utrzymanie świątyni można przesyłać na konto parafii nr: 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”).

 

Przypominamy, że podczas nabożeństw należy mieć założoną na twarzy maseczkę. Zachowajmy także bezpieczną odległość od siebie czy to siedząc w ławkach, czy stojąc w kościele lub wokół niego.

 

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com. Linki do kanałów można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

 

Przypominamy, że  do końca września kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej, w sobotę od godz. 8.00 do 10.00.

 

Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza święta w piątek o 17.00. Od 16.15 okazja do spowiedzi w ramach I piątku.

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.