OGŁOSZENIA PARAFIALNE XV Niedziela Zwykła ( 11 lipca 2021 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE XV Niedziela Zwykła ( 11 lipca 2021 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE XV Niedziela Zwykła ( 11 lipca 2021 r.)
11 07.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XV Niedziela Zwykła ( 11 lipca 2021 r.)

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: 

Poniedziałek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

Wtorek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Czwartek – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

Piątek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (MB Szkaplerznej)

 

Ofiara na pomoc poszkodowanym w pożarze w Nowej Białej wyniosła 1o.594,3o gr.
Za okazaną pomoc serdeczne Bóg zapłać.

We wtorek (13 lipca) o godzinie 18.oo kolejne nabożeństwo fatimskie.

„Zgromadzeni na świętej wieczerzy” pod takim hasłem wyruszy
6 sierpnia Piesza Pielgrzymka ze Spytkowic na Jasną Górę. Pielgrzymka będzie zorganizowana zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii COVID – 19 w Polsce wydane na podstawie art.8a ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 roku o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (DZ. U. z 2021   r.poz.195, z póżn.zm.)
W pielgrzymce mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe nie manifestujące jakichkolwiek objawów, które mogą wskazywać na zakażenie SARS- CoV-2, które nie zamieszkały z osobą przebywającą w izolacji w warunkach domowych i nie miały kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie w okresie 10 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

         W tym roku w grupie Spytkowice pielgrzymować może 70 osób.  Ze względu na limit osób zapisy będą prowadzone tylko w Parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Spytkowicach w Kancelarii Parafialnej. 25 lipca zapisy będą po każdej mszy św., a od 26 do 31 lipca od godziny 19.  Po tym terminie, ani też w dniu wyjścia i podczas pielgrzymowania nie będzie możliwości zapisu.

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce tylko z pełnoletnim opiekunem oraz za zgodą rodzica/opiekuna.
Koszt tegorocznej pielgrzymki dla osoby dorosłej wynosi 100zł, dla dzieci do ukończenia szkoły podstawowej 50 zł, dla służb pieszej pielgrzymki, służby zdrowia 50 zł, dzieci do 6 roku życia pielgrzymują bezpłatnie.

         Pielgrzymi będą kwaterowani na noclegach zbiorowych – po szkołach bądź remizach z zachowaniem dystansu przestrzennego, przy 4 m2 powierzchni noclegowej na 1 osobę. Dopuszczalne są noclegi na kwaterach tylko w wypadku tzw. „stałych noclegów”, które pielgrzymi organizują we własnym zakresie i zgodnie z wytycznymi: jeden pątnik lub jedna rodzina do jednego gospodarza, po podpisaniu zgody rodziny na przyjęcie pielgrzyma. Preferowane są również jednoosobowe namioty, a w przypadku pielgrzymującej rodziny namiot wieloosobowy jako forma zakwaterowania.
Przy zapisach niezbędna będzie informacja o posiadaniu w. w. form noclegu.

 

Przez okres wakacji w dni powszednie nie będzie Mszy Świętej o godzinie 6.3o.
W niedzielę dodatkowa Eucharystia o godzinie 21.oo.

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, i  w sobotę od 8.oo do 1o.oo.

 

Transmisja różańca w intencji o oddalenie epidemii codziennie o godzinie 2o.3o.

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza Święta w niedzielę o godzinie 8.oo oraz w piątek o godzinie 17.oo.

 

W okresie wakacji:

Msza Święta w tygodniu o godzinie: 7.oo oraz 18.oo.

Msza Święta z liturgii niedzielnej w sobotę o godzinie 18.oo oraz w niedzielę o godzinie: 7.oo, 9.oo, 1o.3o, 12.oo, 18.oo i 21.oo.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.