OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVI Niedziela Zwykła (18 lipca 2021)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVI Niedziela Zwykła (18 lipca 2021) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  XVI Niedziela Zwykła (18 lipca 2021)
18 07.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVI Niedziela Zwykła (18 lipca 2021)

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Czwartek – św. Marii Magdaleny

Piątek – św. Brygidy, zakonnicy – Patronki Europy

Sobota – św. Kingi, dziewicy

W przyszłą niedzielę (25 lipca) po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów z okazji wspomnienia świętego Krzysztofa patrona kierowców. Ofiara z poświęcenia przeznaczona jest na pomoc misjonarzom.

Przez okres wakacji Msze Święte w tygodniu o 7.oo i 18.oo, a w niedziele dodatkowa Msza Święta o 21.oo

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, i  w sobotę od 8.oo do 1o.oo.

Transmisja różańca w intencji o oddalenie epidemii codziennie o godzinie 2o.3o.

Serdecznie dziękujemy za złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii w ubiegłą niedzielę, złożono 9.26o zł.

Msza Święta w niedzielę o godzinie 8.oo oraz w piątek o godzinie 17.oo.

W okresie wakacji:

Msza Święta z liturgii niedzielnej w sobotę o godzinie 18.oo oraz w niedzielę o godzinie: 7.oo, 9.oo, 1o.3o, 12.oo, 18.oo i 21.oo.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

Apel burmistrza w sprawie szczepień:

Szanowni mieszkańcy Gminy Zator!

Wiemy, że koronawirus robi wielkie spustoszenie w zdrowiu. Aby powstrzymać pandemię Szczepmy się! Zadbajmy o własne zdrowie i zdrowie najbliższych. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

Aktualnie w Samodzielnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Zatorze nieprzerwanie trwają  szczepienia przeciw Covid – 19. Na dzień 16.07 pierwszą dawką zostało zaszczepionych 4543 mieszkańców co stanowi 49,2 % wszystkich uprawnionych pacjentów. Nie jest źle, ale może być jeszcze lepiej.

Pamiętajmy, że dzięki szczepieniom możemy zwiększyć bezpieczeństwo nasze, naszych rodzin, znajomych, przyjaciół i współpracowników.

Musimy mieć świadomość, że sami chorując, narażamy najbardziej swoich najbliższych. Koronawirus to nie fikcja!

Gorąco zachęcam do udziału w szczepieniach i życzę dużo zdrowia.

Z wyrazami szacunku Burmistrz Zatora Mariusz Makuch

Ogłoszenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze:

Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze serdecznie zaprasza na Piknik Słowacki przy Centrum Aktywizacji Zawodowej (ul. Słowackiego 15) w niedzielę tj. 18 lipca od godziny 15:00. W programie degustacje potraw polskich i słowackich, teatrzyk dla dzieci, warsztaty artystyczne i koncerty muzyczne. W przypadku złej pogody impreza w budynku.