Ogłoszenia parafialne XVI Niedziela Zwykła (21 VII 2019 r.)

Strona główna » Ogłoszenia parafialne XVI Niedziela Zwykła (21 VII 2019 r.) < Wróc
Ogłoszenia parafialne  XVI Niedziela Zwykła (21 VII 2019 r.)
21 07.2019

Ogłoszenia parafialne XVI Niedziela Zwykła (21 VII 2019 r.)

Przez okres wakacji w niedzielę dodatkowa Msza święta o godz. 21.00. Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek po wieczornej Mszy świętej, w sobotę od godz. 8.00 do 10.00.

27 lipca br., w sobotę o godz. 8.00 spod kościoła wyruszamy autokarem do Kalwarii Zebrzydowskiej na dróżki Matki Bożej. Osoby, które się zapisały na wyjazd prosimy o uregulowanie płatności za transport do środy w zakrystii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – św. Marii Magdaleny

Wtorek – św. Kingi

Czwartek – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców

Piątek – św. Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. z racji wspomnienia św. Krzysztofa poświęcenie pojazdów: samochodów, rowerów. Składka zbierana przy poświęceniu przeznaczona na misje.

W zakrystii do odebrania karta wyjazdu oraz szczegółowe informacje dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Lwowa.

Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na remonty w naszej parafii zebrano 9 789 zł.

We wtorek o godz. 19.00 Msza św. w kościele dla osób wybierających się na Chorwacje. Bezpośrednio po Mszy św. wyjazd autokarem spod kościoła.

Ogłoszenie społeczne

Stowarzyszenie „Pro misio” przeprowadzi 26 lipca bezpłatny odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można składować w piątek do godz. 10.00 lub ewentualnie w czwartek wieczorem: na podwórku plebani, przy kaplicy w Laskowej oraz przy Domu Ludowym w Rudzach i Podolszu. Fundusze pozyskane z utylizacji zostaną przeznaczone na wsparcie szpitala prowadzonego przez siostry Pallotynki w Kamerunie.

Urząd Miejski w Zatorze zaprasza osoby w wieku od 25 – do 74 lat na bezpłatny kurs komputerowy. Więcej informacji w gablocie, i na stronie internetowej gminy.