Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela Zwykła (28 VII 2019 r.)

Strona główna » Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela Zwykła (28 VII 2019 r.) < Wróc
Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela Zwykła (28 VII 2019 r.)
28 07.2019

Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela Zwykła (28 VII 2019 r.)

 

Dziś po każdej Mszy św. z racji wspomnienia św. Krzysztofa poświęcenie pojazdów. Składka zbierana przy poświęceniu przeznaczona na misje.

 

Przez okres wakacji w niedzielę dodatkowa Msza święta o godz. 21.00. Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek po wieczornej Mszy świętej, w sobotę od godz. 8.00 do 10.00.

 

W zakrystii do odebrania karta wyjazdu oraz szczegółowe informacje dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Lwowa.

 

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – św. Marty

Środa – św. Ignacego z Loyoli

Piątek – możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”

 

W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca, stąd w czwartek spowiedź i godzina święta od godz. 17.00, w piątek spowiedź od 16.30. Do chorych pojedziemy w piątek i w sobotę od godz. 8.00. W kaplicy w Laskowej spowiedź w piątek od 16.00.

 

W drugim tygodniu ferii szkolnych, w lutym 2020 roku planujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje w gablocie. Zapisy w zakrystii.

 

W ostatni dzień zaś wakacji, w sobotę 31 sierpnia wybieramy się na pielgrzymkę krajową po sanktuariach ziemi tarnowskiej: do cudownego obrazu Matki Bożej Tuchowskiej u ojców redemptorystów, do figurki – piety Maryi w katedrze tarnowskiej oraz obrazu Matki Bożej – Uzdrowienia chorób oczu w Okulicach. Więcej informacji w gablocie, zapisy w zakrystii.

 

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic żywego różańca po rannej Mszy św., a po wszystkich Mszach św. przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek dla Pauliny Tomskiej ze Spytkowic, która choruje na zespół Devika. Roczny koszt rehabilitacji i lekarstw to ponad 40 tys. zł. Chcemy naszą ofiarności przyjść jej z pomocą.

 

Od poniedziałku w Spytkowicach można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę spytkowicko-zatorską na Jasną Górę. We wtorek zaś 6 sierpnia o godz. 12.00 zatrzymają się u nas pielgrzymi udający się na Jasną Górę z Suchej Beskidzkiej. Tak jak w latach ubiegłych prosimy o przygotowanie dla nich posiłku.