OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII Niedziela Zwykła (30.08.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII Niedziela Zwykła (30.08.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  XXII Niedziela Zwykła (30.08.2020 r.)
31 08.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII Niedziela Zwykła (30.08.2020 r.)

 

 

Msze święte we wtorek na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego:

– o godz. 9.00 dla uczniów z Zatora od klasy pierwszej do klasy szóstej szkoły podstawowej oraz przedszkolaków,

– o godz. 10.00 dla uczniów z Zatora klasa VII i VIII oraz dla uczniów technikum i zawodówki (WZS Zator) oraz uczniów z szkoły w Rudzach,

– o godz. 18.00 dla uczniów ze szkoły w Podolszu,

– o godz. 9.00 w kaplicy dla uczniów z szkoły w Laskowej.

 

Przypominamy dzieciom i wszystkim dorosłym o zachowywaniu w kościele:

– dystansu społecznego jeden od drugiego,

– dezynfekcji rąk w dozowniku przy wejściu i wyjściu ze świątyni,

– założeniu maseczki tak, by zakrywała nos i usta,

– w celach bezpieczeństwa przyjmowaniu Komunii świętej na rękę.

Wszyscy zachowujmy szczególną higienę. Czujmy się odpowiedzialni jeden za drugiego.

 

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź i Godzina Święta w czwartek o godz. 17.00. Spowiedź w piątek od 15.30, o godz. 16.15 Msza św. z udziałem dzieci.

 

Do chorych, których należy zgłosić wcześniej w zakrystii pojedziemy w sobotę od godz. 8.00.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. rannej zmian tajemnic Żywego Różańca.

 

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 13.30 dla rodziców i kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII.

 

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci z klasy pierwszej szkoły podstawowej celem poświęcenia tornistrów i książek.

 

Dziękujemy Spółce Pastwiskowej z Podolsza za ofiarę 20 tys. na część witraża oraz pierwszej Róży z Zatora za ofiarę tysiąca złotych na potrzeby parafii.

 

We wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele Spotkanie nad Biblią.

 

W czwartek po Mszy św. wieczornej próba rodziców i dzieci z klasy IV przed I Komunią.

 

Od poniedziałku Msze św. w tygodniu o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

 

Zachęcamy do odmawiania różańca w intencji o oddalenie epidemii. Codziennie o godz. 20.30 transmisja nabożeństwa różańcowego na naszych kanałach (youtube.com oraz facebook.com). Osoby, które chciały by współprowadzić różaniec prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

 

Zamówiliśmy w ramce złotej i brązowej kopie obrazu z ołtarza głównego naszego kościoła przedstawiającego Matkę Bożą Śnieżną i świętych Wojciecha i Jerzego. Obraz można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii w cenie 25 zł.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy czują odpowiedzialność i składają ofiary w kościele w niedzielę oraz tym, którzy dokonują przelewów na konto parafii. Ofiary na utrzymanie świątyni można przesyłać na konto parafii nr: 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”).

 

Przypominamy, że podczas nabożeństw należy mieć założoną na nos i usta maseczkę. Zachowajmy także bezpieczną odległość od siebie czy to siedząc w ławkach, czy stojąc w kościele lub wokół niego.

 

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com. Linki do kanałów można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

 

Przypominamy, że  do końca września kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej, w sobotę od godz. 8.00 do 10.00.

 

Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza święta w piątek o 17.00. Spowiedź od 16.15.

 

We wtorek Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich klas o godz. 9.00. W szkole rozpoczęcie roku szkolnego dla przedszkolaków i klasy drugiej o godz. 8.00, natomiast klasa IV, VI i VII przychodzi do szkoły na godz. 10.00.

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.