OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII Niedziela Zwykła (6.09.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII Niedziela Zwykła (6.09.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  XXIII Niedziela Zwykła (6.09.2020 r.)
05 09.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII Niedziela Zwykła (6.09.2020 r.)

 

 

Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 13.30 dla rodziców i kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII.

 

Od tego tygodnia kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 16.00 do 17.30, w sobotę od godz. 8.00 do 10.00.

 

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Wtorek – Narodzenia NMP

 

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 13.30 dla rodziców i kandydatów do I Komunii z klasy trzeciej.

 

W przyszłą niedzielę wieczorem nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.30 różaniec. Po Mszy św. procesja ze świecami i adoracja.

 

W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie trójek klasowych z klasy IV.

 

We wtorek Msza św. o godz. 16.00 pod kapliczką przy Domu Ludowym w Rudzach.

 

W środę o godz. 18.30 próba rodziców i dzieci z klasy IV przed I Komunią.

 

W czwartek o godz. 18.30 spotkanie rodziców i dzieci I Rocznicy Komunii św. (klasa V).

 

W piątek Modlitwa Uwielbienia. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00. Po przerwie modlitwa wstawiennicza.

 

Codziennie o godz. 20.30 transmisja na parafialnych kanałach internetowych różańca w intencji o oddalenie epidemii. Osoby, które chciały by współprowadzić różaniec prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

 

Zamówiliśmy w ramce złotej i brązowej kopie obrazu z ołtarza głównego naszego kościoła przedstawiającego Matkę Bożą Śnieżną i świętych Wojciecha i Jerzego. Obraz można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii w cenie 25 zł.

 

Od dzisiaj dostępna jest w kancelarii nowa książka intencji na 2021 rok. W pierwszej kolejności na Mszę świętą niedzielną zapisywać będziemy intencje za żyjących, którzy obchodzić będą rocznicę swoich urodzin, ślubu, czy z innej okazji lub jubileuszu. Prosimy o zgłaszanie tych rocznic i jubileuszów już teraz. Na Msze święte w tygodniu pierwszeństwo będą mieć intencje za zmarłych.

 

Za tydzień na Mszach świętych zbierana taca przeznaczona będzie na remonty w naszej świątyni. Będziemy gościli także wolontariuszy misyjnych, którzy wygłoszą świadectwo, a po Mszy świętej będzie można wrzucić ofiarę do puszki na misje.

 

Ogłoszenie społeczne

Od 1 września do 30 listopada br. przeprowadzony będzie obowiązkowy spis rolny. Można go dokonać internetowo, telefonicznie lub skorzystać ze stanowiska komputerowego w Urzędzie Miejskim w Zatorze. Więcej informacji w gablocie oraz w siedzibie i na stronie Urzędu Miejskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy czują odpowiedzialność i składają ofiary w kościele w niedzielę oraz tym, którzy dokonują przelewów na konto parafii. Ofiary na utrzymanie świątyni można przesyłać na konto parafii nr: 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”).

 

Przypominamy, że podczas nabożeństw należy mieć założoną na nos i usta maseczkę. Zachowajmy także bezpieczną odległość od siebie czy to siedząc w ławkach, czy stojąc w kościele lub wokół niego.

 

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com. Linki do kanałów można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

 

Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza święta w piątek o 17.00.

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.