OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIV Niedziela Zwykła (13.09.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIV Niedziela Zwykła (13.09.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  XXIV Niedziela Zwykła (13.09.2020 r.)
13 09.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIV Niedziela Zwykła (13.09.2020 r.)

 

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża świętego. Na Mszy św. wieczornej uczczenie relikwii Krzyża świętego.

Wtorek – NMP Bolesnej

Środa – męczenników: Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa

Piątek – św. Stanisława Kostki.

 

W środę o godz. 18.30 próba rodziców i dzieci klasy V przed I rocznicą Komunii św.

 

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej razem z grupą Rochitów odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych, by w zakrystii zapisać się do tej wspólnoty.

 

W piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym spotkanie Grupy Apostolskiej.

 

Do dzisiaj należy przynieść do zakrystii podpisaną przez rodziców uczniów klasy siódmej i ósmej zgodę na uczestnictwo w obowiązkowych warsztatach. Warsztaty będą w tę sobotę (19 września). Klasa siódma przychodzi na godz. 14.00, klasa ósma na godz. 15.30.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci, które chcą należeć do scholii dziecięcej.

 

W przyszłą niedzielę na dodatkowej Mszy św. o godz. 13.30 pierwsza Komunia Święta.

Przypominamy, że ze spowiedzi świętej można skorzystać codziennie wieczorem od godz. 17.30 do 17.55.

 

W zakrystii zapisy na pielgrzymki najbliższej rodziny dzieci komunijnych z klasy IV i dzieci rocznicowych z klasy V.

 

Zapraszamy do zakrystii rodziców, którzy chcieliby zapisać swoje dziecko do grupy Małego Apostoła. Termin zapisów upływa w przyszłą niedzielę tj. 20 września. Dla dzieci będą zorganizowane zajęcia plastyczne, muzyczne, filmowe, przez które będą one mogły jeszcze lepiej poznać Pana Boga. Z zachowaniem wymogów sanitarnych, w miarę czasu i możliwości, odbędzie się też kilka wyjazdów integracyjnych.

Dostępna jest już nowa książka intencji na 2021 rok. W pierwszej kolejności na Mszę świętą niedzielną zapisywać będziemy intencje za żyjących, którzy obchodzić będą rocznicę swoich urodzin, ślubu, czy z innej okazji lub jubileuszu. Prosimy o zgłaszanie tych rocznic i jubileuszów już teraz. Na Msze święte w tygodniu pierwszeństwo będą mieć intencje za zmarłych.

 

Kopia obrazu z ołtarza głównego naszego kościoła przedstawiającego Matkę Bożą Śnieżną i świętych Wojciecha i Jerzego dostępna na stoliku przy kropielnicy.

 

Codziennie o godz. 20.30 transmisja na parafialnych kanałach internetowych różańca w intencji o oddalenie epidemii.

 

Przypominamy, że podczas nabożeństw należy mieć założoną na nos i usta maseczkę. Zachowajmy także bezpieczną odległość od siebie czy to siedząc w ławkach, czy stojąc w kościele lub wokół niego.

 

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com. Linki do kanałów można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

 

Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza święta w piątek o 17.00.

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.