OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVI Niedziela Zwykła (27.09.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVI Niedziela Zwykła (27.09.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVI Niedziela Zwykła (27.09.2020 r.)
27 09.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVI Niedziela Zwykła (27.09.2020 r.)

 

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Poniedziałek – św. Wacława, męczennika

Wtorek –  świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Środa – św. Hieronima

Czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Piątek – świętych Aniołów Stróżów.

 

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 przychodzą kandydaci do bierzmowania.

Spowiedź w piątek od godz. 15.30. Msza św. dla dzieci o godz. 16.15.

 

Do chorych pojedziemy w sobotę od godz. 8.00. Stałych osób nie trzeba zgłaszać.

 

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. rannej. Dodatkowa Msza św. o godz. 13.30 dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.

 

W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu Msza święta odpustowa w kaplicy dojazdowej o godz. 10.30.

 

W zakrystii można zgłaszać osoby, które w październiku będą miały swoje imieniny. Msza św. za te osoby w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.

 

Od 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będą one codziennie o godz. 17.15. Kto nie może wziąć w nich udziału, będzie mógł codziennie połączyć się internetowo o godz. 20.30 w transmisji różańca. Ofiarujmy tę modlitwę w intencji o oddalenie epidemii.

 

W czwartek na nabożeństwo różańcowe przychodzą rodzice i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

 

Dziękujemy rodzicom dzieci obchodzących I rocznicę Komunii za dar ołtarza – ofiarę 1.000 zł na pokrycie kosztów zakupienia nowych świec z wosku naturalnego. Dzieci I-rocznicowe wyjeżdżają na pielgrzymkę do Czernej w sobotę o godz. 9.20 spod kościoła. Rodzice, którzy także chcieliby jechać, muszą do środy zgłosić się do zakrystii.

 

W piątek o godz. 19.15 w domu parafialnym spotkanie Grupy Apostolskiej.

 

Ostatni dzień warsztatów dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą sobotę. Klasa siódma przychodzi na godz. 10.00, klasa ósma na godz. 11.30.

 

Dostępna jest już nowa książka intencji na 2021 rok. W pierwszej kolejności na Mszę świętą niedzielną zapisywać będziemy intencje za żyjących, którzy obchodzić będą rocznicę swoich urodzin, ślubu, czy z innej okazji lub jubileuszu. Prosimy o zgłaszanie tych rocznic i jubileuszów już teraz. Na Msze święte w tygodniu pierwszeństwo będą mieć intencje za zmarłych.

 

Kopia obrazu z ołtarza głównego naszego kościoła przedstawiającego Matkę Bożą Śnieżną i świętych Wojciecha i Jerzego dostępna na stoliku przy kropielnicy.

 

Zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów klas 1-4 do wzięcia udziału w parafialnym konkursie „Mój własnoręcznie wykonany różaniec”. Przestrzenne różańce stworzone z wybranego przez siebie materiału dostarczamy wraz z zgodą i metryczką z danymi do zakrystii do 18 października. Więcej informacji na stronie internetowej i w zakrystii.

 

Z powodu epidemii nie odbyły się w tym roku rekolekcje wielkopostne. Nie odbędą się też wyjazdowe rekolekcje w Wadowicach. Stąd w zamian proponujemy wszystkim parafianom trzy dni skupienia, które odbędą się w naszej świątyni każdego wieczora w weekend od 9 do 11 października. Program na piątek: od 19.00 konferencja, modlitwa uwielbieniowa, różaniec, apel jasnogórski. Program na sobotę: od 19.00 konferencja, nieszpory, różaniec, apel jasnogórski. I program na niedzielę: od 19.00 konferencja, adoracja, różaniec, apel jasnogórski. Niech ten czas będzie oderwaniem się od spraw codziennych, aby na chwilę skupić się na sprawach duchowych.

 

Przypominamy, że podczas nabożeństw należy mieć założoną na nos i usta maseczkę. Zachowajmy także bezpieczną odległość od siebie czy to siedząc w ławkach, czy stojąc w kościele lub wokół niego.

 

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com. Linki do kanałów można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

 

Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza święta w piątek o 17.00.

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.