OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVII Niedziela Zwykła (4.10.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVII Niedziela Zwykła (4.10.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  XXVII Niedziela Zwykła (4.10.2020 r.)
04 10.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVII Niedziela Zwykła (4.10.2020 r.)

 

Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 13.30 dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.

 

Nabożeństwa różańcowe w świątyni codziennie o godz. 17.15. Kto nie może wziąć w nich udziału, będzie mógł codziennie połączyć się internetowo o godz. 20.30 w transmisji różańca. Ofiarujmy tę modlitwę w intencji o oddalenie epidemii.

 

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Poniedziałek – św. Faustyny Kowalskiej

Środa – Matki Bożej Różańcowej

 

Spotkanie z osobami, które należą do Apostolatu Margaretka w środę po Mszy św. wieczornej.

 

W piątek Modlitwa Uwielbienia. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00. Podczas Eucharystii zbieramy składkę na cele charytatywne. Po przerwie konferencja i modlitwa wstawiennicza.

 

Kopia obrazu z ołtarza głównego naszego kościoła przedstawiającego Matkę Bożą Śnieżną i świętych Wojciecha i Jerzego dostępna na stoliku przy kropielnicy.

 

Zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów klas 1-4 do wzięcia udziału w parafialnym konkursie „Mój własnoręcznie wykonany różaniec”. Przestrzenne różańce stworzone z wybranego przez siebie materiału dostarczamy wraz z zgodą i metryczką z danymi do zakrystii do 18 października. Więcej informacji na stronie internetowej i w zakrystii.

 

Na stoliku przy wyjściu z kościoła dostępne są kartki na wypominki. W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy na wypominki listopadowe oraz roczne. Przy rocznych należy zaznaczyć, o której godzinie mają być czytane: 7.00, 9.00 czy 10.30.

 

Przypominamy, by zachowywać dystans w kościele jeden od drugiego. Aby nie było tłoczno w kościele podczas niedzielnej Mszy św. o godz. 9.00, 10.30  i 12.00 zachęcamy do skorzystania z Mszy świętej niedzielnej w sobotę o godz. 18.00 i niedzielę o godz. 7.00 i 18.00. Na tych bowiem Mszach św. jest mniej osób w porównaniu do godzin dopołudniowych.

 

Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i środę od godz. 16.00 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 8.00 do 10.00. Spowiedź w tygodniu pół godz. przed Mszą świętą.

 

W zakrystii można zobaczyć nowy miesięcznik Staś dla dzieci wczesnoszkolnych, przedszkolnych i klasy 1 i 2 szkoły podstawowej. Na prenumeratę gazety należy zapisać się w zakrystii. Miesięcznik na 52 stronach zawiera temat wiodący każdego miesiąca, gry planszowe, zgadywanki, komiksy, kolorowanki, gotowanie z s. Anastazją, konkursy z nagrodami, kącik przyrodniczy i historyczny.

Z powodu epidemii nie odbyły się w tym roku rekolekcje wielkopostne. Nie odbędą się też wyjazdowe rekolekcje w Wadowicach. Stąd w zamian proponujemy wszystkim parafianom trzy dni skupienia, które odbędą się w naszej świątyni każdego wieczora w najbliższy weekend od 9 do 11 października. Program na piątek: od 19.00 konferencja, modlitwa uwielbieniowa, różaniec, apel jasnogórski. Program na sobotę: od 19.00 konferencja, nieszpory, różaniec, apel jasnogórski. I program na niedzielę: od 19.00 konferencja, adoracja, różaniec, apel jasnogórski. Niech ten czas będzie oderwaniem się od spraw codziennych, aby na chwilę skupić się na sprawach duchowych.

 

Przypominamy, że podczas nabożeństw należy mieć założoną na nos i usta maseczkę. Zachowajmy także bezpieczną odległość od siebie czy to siedząc w ławkach, czy stojąc w kościele lub wokół niego.

 

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com. Linki do kanałów można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

 

Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza święta w poniedziałek i piątek o godz. 17.00. Różaniec w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.