OGŁOSZENIA PARAFIALNE  XXVIII Niedziela Zwykła

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE  XXVIII Niedziela Zwykła < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE   XXVIII Niedziela Zwykła
08 10.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  XXVIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII Niedziela Zwykła (9 października 2022 r.)

 

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – św. Jana XXIII, papieża

Czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Piątek – św. Małgorzaty Marii Alacoque

Sobota – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

 

W czwartek 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.
O 17.15 różaniec, a następnie Msza święta i procesja ze świecami wokół kościoła.
O niesienie figury MB Fatimskiej prosimy nauczycieli.

Zapraszamy dzieci i młodzież ( od klasy 4 wzwyż) na spotkanie Grupy młodzieżowej w piątek
14 października po Mszy świętej wieczornej w domu parafialnym.

W naszym kościele Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc są o godz. 17.15.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 Domowy Kościół poprowadzi modlitwę
w intencji rodzin.

W przyszłą niedzielę z okazji XXII Dnia Papieskiego odbędzie się zbiórka do puszek dla Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”, na wsparcie zdolnej a niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

Od dzisiaj jest już dostępna książka na intencje w przyszłym roku.

Od dziś zbieramy „Wypominki” roczne i listopadowe. W trosce o wieczne zbawienie zmarłych kierujemy do Boga modlitwę zwaną „Wypominkami”, to jest dar modlitwy wynagradzającej za ich grzechy i nieodprawione pokuty.
Po pierwsze – Bliskich zmarłych drogich naszemu sercu polecamy Bogu w WYPOMINKACH ROCZNYCH, które czytane w każdą Niedzielę roku są wołaniem o darowanie im kar czyśćcowych.
Po drugie – byśmy mogli polecić Bogu każdego zmarłego, wobec którego zaciągnęliśmy dług wdzięczności zgłaszamy jego duszę na WYPOMINKI LISTOPADOWE. Będziemy je czytać przez miesiąc listopad w tygodniu przed Eucharystią wieczorną. Wypominki są świadectwem naszej wiary w zmartwychwstanie Chrystusa i nasze zmartwychwstanie oraz znakiem więzi duchowej ze zmarłymi.

Na stoliku przy wyjściu lub w zakrystii do zabrania są kartki na „Wypominki”. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny, o której mają być odczytywane czyli przed Mszą o godzinie 7.00, 9.00 i 10.30. Jeśli chcemy, aby były to „Wypominki” listopadowe prosimy o napisanie na kartce u góry „listopadowe”.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Zakopanego 22 października (sobota) 2022r. Jest to dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Będziemy zwiedzali miejsca z Nim związane. W planie pielgrzymki: Sanktuarium Narodowe MB Fatimskiej, Sanktuarium Najświętszej Rodziny, Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik oraz Dom Rekolekcyjny „Księżówka”. Koszt to 100 zł od osoby, cena zawiera obiad. Przy zapisie prosimy o wpłacenie 50 zł zaliczki. Zapisy do końca tego tygodnia lub do wyczerpania miejsc.

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od 16.00 do 17.30. W sobotę od godz. 8.00 do 10.00.

Transmisja Różańca  codziennie o godz. 20.30.

Ogłoszenie społeczne: ROK w Zatorze zaprasza na nastrojowy koncert w klimatach piosenek Banaszak czy Wodeckiego w wykonaniu krakowskiej artystki Agnieszki Sobas z zespołem. Odbędzie się on w niedzielę 9 października o godz. 16.00 w sali  koncertowej Ośrodka Kultury. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy.