Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela Zwykła (27.10.2019 r.)

Strona główna » Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela Zwykła (27.10.2019 r.) < Wróć
Ogłoszenia parafialne  XXX Niedziela Zwykła (27.10.2019 r.)
27 10.2019

Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela Zwykła (27.10.2019 r.)

 

Dziś wspomnienie rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za to święte miejsce, a ludziom za troskę o naszą świątynię. Dziękujemy w szczególności Pani Kościelnej, Panu Organiście, Szafarzom, ministrantom i lektorom, scholi dziecięcej, scholi gregoriańskiej, Adoremus, oraz osobom, które formują się w różnych wspólnotach naszej parafii.

 

W miesiącu październiku nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.15. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych proszone są o przyniesienie w czwartek wyklejonej planszy maryjnej podpisanej imieniem i nazwiskiem. Dziękujemy Różom Różańcowym, katechetom, rodzinom i indywidualnym osobom za przewodniczenie nabożeństwom.

 

W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

 

W poniedziałek o godz. 15.00 w domu parafialnym spotkanie przy stole wszystkich wspólnot Róż Różańcowych całej parafii.

 

Spotkanie nad Biblią we wtorek po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym.

 

W czwartek po Mszy św. wieczornej katechizmowe spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 

W kalendarzu liturgicznym:

Poniedziałek – świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

Spowiedź w ramach pierwszego piątku będzie tylko w ten czwartek od godz. 16.30 do godz. 18.00. Do chorych z pierwszego piątku pojedziemy w ten czwartek od godz. 8.00, chorych zaś z pierwszej soboty odwiedzimy jak zwykle w sobotę od godz. 8.00.

 

W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze święte w kościele o godz. 7.00, 9.00,10.30 i 18.00. Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00, następnie procesja żałobna. O godz. 19.00 na cmentarzu procesja różańcowa za zmarłych.

 

W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. tego dnia w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

Każdego dnia między 1 a 8 listopada za nawiedzenie cmentarza, przyjęcie Komunii św. oraz odmówienie Ojcze nasz…, Wierzę w Boga…, oraz dowolnej modlitwy w intencji papieża można uzyskać odpust zupełny za danego zmarłego.

 

Przez cały miesiąc listopad po wieczornej Mszy św. w tygodniu, a w niedzielę o godz. 17.30 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.

 

W sobotę godz. 17.00 nabożeństwo pokutno-wynagradzające dla czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. Takie nabożeństwa będą od listopada do kwietnia w pierwsze soboty miesiąca.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, oraz dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

 

W zakrystii można zamówić intencje mszalną za osoby, które obchodzą swoje imieniny w miesiącu listopadzie. Msza św. za te osoby będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.

 

W przyszłą środę (6 listopada) zapraszamy wszystkie dzieci na bal św. Rocha. Warunkiem uczestnictwa w zabawie jest przebranie się za św. Rocha lub zawody ludzi, których jest on patronem (czyli lekarzy, aptekarzy, więźniów, pielgrzymów, ogrodników, rolników, brukarzy). Na balu zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepsze przebranie.

 

Ze składki zbieranej podczas nabożeństw fatimskich zostały zakupione książeczki z dużymi literami do naszej świątyni. Książeczki używamy w kościele, są oznaczone pieczęciami parafii, nie wynosimy ich ze świątyni, nie zabieramy do domu. Istnieje możliwość zamówienia sobie tego modlitewnika do celów prywatnych, domowych. Książeczki dostępne są do kupienia w zakrystii.

 

 

Ogłoszenie społeczne:

1 listopada na cmentarzu kwesta na renowacje zatorskich zabytków zorganizowana przez Rade Społeczną Odnowy Zatorskich Zabytów i Towarzystwo Miłośników Ziemi Zatorskiej.