OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXX Niedziela Zwykła ( 29 października 2023 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXX Niedziela Zwykła ( 29 października 2023 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXX Niedziela Zwykła ( 29 października 2023 r.)
28 10.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXX Niedziela Zwykła ( 29 października 2023 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXX Niedziela Zwykła ( 29 października 2023 r.)
Uroczystość poświęcenia kościoła własnego

 

Kalendarz liturgiczny:

Środa – Uroczystość Wszystkich Świętych

Czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny

Sobota – św. Karola Boromeusza, biskupa

 

Dziś przypada uroczystość poświęcenia kościoła własnego. Nasz kościół był konsekrowany w 1393 r.  Na zakończenie Mszy świętej o 1030. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewane uroczyste „Te Deum”. Dziękujmy Bogu za nasz kościół parafialny, pamiętając w modlitwie za jego fundatorów, budowniczych i tych, którzy dbali i dbają o niego przez wszystkie lata jego istnienia.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 700, spotkanie i zmianka tajemnic różańcowych.

 

Dzieci, które zbierały naklejki, proszone są o podpisanie i przyniesienie plansz w poniedziałek na Nabożeństwo, a we wtorek po ostatnim Nabożeństwie różańcowym o odbiór nagród do domu parafialnego.

 

W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych,Msze święte w naszym kościele o godz. 700, 900, 1030, 1800na cmentarzu o godz. 1300 a po Niej procesja żałobna  po cmentarzu.

O godz. 1915 będzie na cmentarzu różaniec z wypominkami za zmarłych.

 

We czwartek wspominamy Wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte w kościele o  godz. 630, 730 i 1800.

 

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę 1 i 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę” oraz wypełnić warunki takie jak: stan łaski uświęcającej (spowiedź), Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Wierni, którzy nawiedzą pobożnie cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące od 1 do 8 listopada.

 

1 listopada Towarzystwo Miłośników Ziemi Zatorskiej i Rada Społeczna Ochrony i Renowacji Zatorskich Zabytków tradycyjnie organizuje kwestę na Cmentarzu Komunalnym w Zatorze na renowację zatorskich zabytków w godzinach od 900 do 1530. W tym dniu przed naszym kościołem będzie zbiórka do puszek prowadzona przez Szkolne Koło Caritas w Zatorze i Podolszu na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700. W piątek spowiedź od godz. 1530 i dodatkowa Msza święta o godz. 1615.

 

W czwartek spowiedź, Msza święta dla kandydatów do bierzmowania i spotkanie klasy 8.

 

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca, udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 830. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. Po Mszy świętej o godz. 700 będzie nabożeństwo pierwszo sobotnie.

 

Od najbliższej niedzieli 5 listopada zaczniemy czytać wypominki przyniesione na ten rok. W razie pojawienia się błędów prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii. Wypominki roczne czytamy przed Mszą świętą o godzinie 700, 900 i 1030. Wypominki listopadowe będą odczytywane przez cały listopad od poniedziałku do soboty przed Mszą Świętą wieczorną.

 

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek od 1600 do 1730. W środę nieczynna z racji Uroczystości Wszystkich Świętych. W sobotę kancelaria nieczynna z racji pierwszej soboty.

 

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu Bóg powołał śp. Jadwigę Chrzanowską, śp. Stanisława Gawełko i śp. Wacława Sołtysa (jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00) polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…