Ogłoszenia parafialne XXXI Niedziela Zwykła (4.11.2018 r.)

Strona główna » Ogłoszenia parafialne XXXI Niedziela Zwykła (4.11.2018 r.) < Wróc
Ogłoszenia parafialne  XXXI Niedziela Zwykła (4.11.2018 r.)
05 11.2018

Ogłoszenia parafialne XXXI Niedziela Zwykła (4.11.2018 r.)

Dziś dodatkowa Msza święta dla kandydatów do bierzmowania o godz. 14.00.

Od dziś czytamy nowe wypominki roczne. Jeśli przy przepisywaniu zakradł się jakiś błąd, proszę to zgłosić w zakrystii.

Przez cały listopad po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę o 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.

W sobotę i niedzielę w naszej parafii uroczystości związane z 100-letnią rocznicą odzyskania niepodległości. Zapraszamy w sobotę 10 listopada na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyny. O godz. 19.00 prelekcja Kajetana Rajskiego pt. Chwalebne i bolesne daty w dziejach Polski. Po prelekcji koncert religino-patriotyczny, którego wykonawcami będą: Orkiestra ROK Zator, schola Adoremus, zespół wokalny „Co Słychać”, uczniowie ZSO Zator oraz Grupa Apostolska. Wieczornicę niepodległościową zakończymy Apelem Jasnogórskim.

W niedzielę zaś o godz. 10.30 Msza święta dziękczynno-błagalna za naszą Ojczyznę.

Katecheza do bierzmowania dla 8 klasy Szkoły Podstawowej w czwartek o godz. 18.00.

W piątek Modlitwa Uwielbienia. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, po przerwie Uwielbienie za przyczyną Serca Maryi.

Spotkanie Małego Apostoła w piątek o godz. 17.00, Grupy Apostolskiej (noc wartościowych filmów) o godz. 19.00 w domu parafialnym.

12 listopada (poniedziałek) o godz. 18.00 spotkanie Oazy Rodzin. Chętnych, by dołączyć do wspólnoty, zapraszamy do zakrystii.

W tym roku formacyjnym księża wikarzy proponują dorosłym, rodzinom parafialne pielgrzymki:

– do Lichenia, Torunia, Kalisza od 1 do 3 maja;

– samolotem do Grecji śladami św. Pawła od 22 do 29 czerwca;

– samolotem do Rzymu śladami św. Jana Pawła, Wojciech i Jerzego od 19 do 24 sierpnia;

– dla młodzieży zaś wyjazd nad Adriatyk w Chorwacji od 22 do 30 lipca;

– najbliższa zaś pielgrzymka 23 listopada o godz. 15.00 dla wszystkich na Jasną Górę na Apel Jasnogórski.

Informacje o pielgrzymkach na stronie internetowej parafii, w gablotach i w zakrystii.

Ogłoszenia społeczne:

W szkole w Laskowej 7 listopada o godz. 18.00 koncert pieśni patriotycznych pt. Droga do wolności.

Organizatorzy kwesty na renowacje zatorskich zabytków dziękują za ofiary, zebrano 10. 494 zł 32 gr.