OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIII Niedziela Zwykła (15.11.2020 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIII Niedziela Zwykła (15.11.2020 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIII Niedziela Zwykła (15.11.2020 r.)
16 11.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIII Niedziela Zwykła (15.11.2020 r.)

 

Za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych modlimy się  codziennie po Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę o 17.30. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych.

 

Wprowadzenie relikwii św. Rocha początkowo planowaliśmy na dzień rocznicy ogłoszenia go patronem Miasta i Gminy Zator. Ze względu na zaostrzenie epidemii, coraz więcej przypadków izolacji i kwarantanny oraz kilka zgonów spowodowanych przez koronawirusa w naszej parafii, chcemy dokonać aktu wprowadzenia relikwii już w tę sobotę na Mszy św. o godz. 18.00. Przez całą niedzielę, na zakończenie każdej Eucharystii, będzie uroczyste błogosławieństwo relikwiami. Pragniemy wszystkich parafian zawierzyć wstawiennictwu naszego Patrona. W przeszłości ten święty wyprosił cud ustania epidemii. Ufamy, że nie opuści nas i teraz. Codziennie do soboty trwamy w nowennie przed tą uroczystością.

 

Dziękujemy za ofiary z tacy na potrzeby parafii, złożyliście 4. 327 zł.

 

W kalendarzu liturgicznym:

Wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej

Środa – bł. Karoliny Kózkówny

Piątek – św. Rafała Kalinowskiego

Sobota – Ofiarowanie NMP

Niedziela – Uroczystość Chrystusa Króla

 

Różaniec w intencji o oddalenie epidemii codziennie o 20.30 przez kanały internetowe naszej parafii.

 

Od poniedziałku organista rozpocznie roznoszenie po parafii poświęconych opłatków wigilijnych. Zacznie od Podolsza od strony Wisły. Opłatki będą wydawane przed domem lub mieszkaniem z zachowaniem wymagań sanitarnych.

 

Ogłoszenie społeczne

Od dzisiaj strażacy z Zatora będą odwiedzali mieszkańców z życzeniami świątecznymi i kalendarzami na nowy rok. Więcej informacji o tej akcji w gablocie.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy czują odpowiedzialność i składają ofiary w kościele w niedzielę oraz tym, którzy dokonują przelewów na konto parafii. Ofiary na utrzymanie świątyni można przesyłać na konto parafii nr: 63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (odbiorca: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; tytułem: „ofiara na utrzymanie świątyni”).

 

Przypominamy, że podczas nabożeństw należy mieć założoną na nos i usta maseczkę. Zachowajmy także bezpieczną odległość od siebie czy to siedząc w ławkach, czy stojąc w kościele lub wokół niego.

 

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com. Linki do kanałów można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

 

Sposób przyjmowania Komunii świętej na rękę: Należy ustawić się szeregowo wzdłuż stopnia komunijnego lub nawy z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych przyjmujących oraz od szafarza. Gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem zbliży się do nas, przyklękamy, a następnie uchylamy maseczkę na naszej twarzy. W postawie stojącej wyciągamy przed siebie wyprostowane dłonie na wysokości piersi, lewą kładziemy na prawej. Kapłan poda nam Ciało Chrystusa na lewą dłoń. Odpowiadamy „Amen”, prawą rękę bierzemy Komunię i spożywamy Ją w obecności szafarza. Sprawdzamy, czy na ręce nie zostały okruchy Chleba Eucharystycznego. Jeżeli tak, również należy je spożyć. Zakładamy maseczkę na usta i na nos.  Dopiero wtedy odchodzimy do ławki, by tam odprawić modlitwę dziękczynną.

 

W kościele istnieje możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Stojąc w kolejce do sakramentu pokuty zachowujemy bezpieczną odległość jeden od drugiego. Należy zachować odpowiednią odległość od osoby, która się aktualnie spowiada. Plexi umieszczona na konfesjonale oraz założona na twarzy maseczka wymusza u spowiadającego się użycia odpowiedniej głośności wypowiadanych słów, z jednej strony tak by kapłan usłyszał wyznanie, a z drugiej strony by zachować intymność i tajemnicę spowiedzi. Po odbytej spowiedzi dezynfekujemy plexi – kratki konfesjonału specjalnym płynem do tego przygotowanym oraz papierowym ręcznikiem. Odchodząc od konfesjonału nie całujemy stuły.

 

W kaplicy w Laskowej:

Msza święta w piątek o godz. 17.00.

 

*Tekst niniejszy jest chroniony prawami autorskimi. Bez zgody administratora parafii pw. śśw. Wojciecha i Jerzego zabrania się powielania treści, kopiowania i cytowania.