OGŁOSZENIA PARAFIALNE Zesłanie Ducha Świętego (23.05.2021 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE Zesłanie Ducha Świętego (23.05.2021 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  Zesłanie Ducha Świętego (23.05.2021 r.)
23 05.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Zesłanie Ducha Świętego (23.05.2021 r.)

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

Poniedziałek – święto Maryi Matki Kościoła, II dzień Zielonych Świąt

Środa – św. Filipa Nereusza

Czwartek – święto Chrystusa Najwyższego Kapłana

Sobota – św. Urszuli Ledóchowskiej

Codziennie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej litania loretańska. W niedzielę o godz. 17.30.

W piątek w kościele spotkanie rodziców klasy ósmej: o godz. 16.00 dla rodziców mieszkających w Zatorze, o godz. 17.00 dla rodziców zamieszkujących inną miejscowość niż Zator. Na spotkanie przychodzi tylko jeden rodzic danego dziecka.

Transmisje różańca w intencji o oddalenie epidemii codziennie o godz. 20.30.

W gablocie znajdują się informacje o pielgrzymce wakacyjnej do Medjugorie.

Z okazji Pięćdziesiątnicy można nabyć krzyżyk z gołąbkiem, symbolem Ducha Świętego. Krzyże wykonali bezdomni z noclegowni w Jaworznie. Dostępne są na stoliku przy kropielnicy.

Osobom przyjmującym Komunię św. na rękę przypominamy o obowiązkowym sprawdzeniu, czy na dłoni nie zostały okruchy chleba eucharystycznego. Jeśliby zostały, należy je spożyć. Przypominamy też, że w pierwszej kolejności udzielamy Komunii św. osobom przyjmującym Ciało Pańskie na rękę, a na końcu przy stopniu komunijnym osobom przyjmującym Komunię św. do ust.

W piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę zajęcia dla kandydatów do bierzmowania w ramach projektu „Myśl, działaj, rób to, co kochasz”. Spotkanie z Arkadio i jego zespołem odbędzie się w Centrum Aktywizacji Zawodowej w Zatorze. Klasa 7 przychodzi na godz. 10.15, a klasa 8 na godz. 12.15.

W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka schola Adoremus będzie rozdawać upieczone piernikowe serca. Ofiara składana przy tej okazji zostanie przekazana na cele charytatywne.

Msza św. w niedzielę o godz. 8.00, w piątek o godz. 17.00