Ojciec umiłowany

Strona główna » Ojciec umiłowany < Wróć
06 01.2021

Ojciec umiłowany

Przez kogo? Przez chrześcijan.

Co o tym świadczy? Ogromna ilość kościołów na całym świecie jest objętych jego patronatem. Wiele bractw i grup kościelnych nosi jego imię. Wielu znanych świętych było jego czcicielami (np. św. Teresa z Avila). W każdej książeczce do nabożeństwa jest jakaś modlitwa do św. Józefa. Przez jego przyczynę Kościół modli się w każdą środę, a miesiąc marzec w całości jest jemu poświęcony.

„Idźcie do Józefa” – to wezwanie, które wyraża wielką ufność wobec niego. Funkcjonuje ono już od Księgi Rodzaju. Wówczas to zaproszenie odnosiło się do Józefa, który został sprzedany przez braci do Egiptu i który w czasie głodu stał się zarządcą tego kraju. Faraon odsyłał wszystkich do niego, mówiąc: „Udajcie się do Józefa i, co on wam powie, czyńcie” (Rdz 41, 55).

„Idźcie do Józefa” – wołajmy i dziś razem z Mędrcami, patrząc na tego, który pochyla się z troską nad Dzieciątkiem Jezus. Zachęcajmy innych do oddawania mu należnej czci.