Pasja bycia człowiekiem z Bogiem

Strona główna » Pasja bycia człowiekiem z Bogiem < Wróć
21 12.2020

Pasja bycia człowiekiem z Bogiem

 

Słowo Boże

„Emmanuelu, nasz Królu i Prawodawco, przyjdź nas zbawić, nasz Panie i Boże” (IV antyfona adwentowa).

 

Rozważanie

Emmanuel znaczy dosłownie „Bóg jest z nami”. On jest wśród nas, blisko nas. Czy potrzeba czegoś więcej do szczęścia? NasZ Stworzyciel nie zapomniał o człowieku. Ciągle interesują Go nasze sprawy, także te bolesne i nieprzyjemne.

Nasz Bóg jest Królem wszechświata. Każdy władca Jemu podlega i najpierw winien stosować się do ustanowionego przez Niego porządku. Nie może wprowadzać zarządzeń przeciwnych Dekalogowi. Nasz Bóg jest też Prawodawcą. Daje przepisy, które wypływają z miłości. Nawet w szkole, czy zakładzie pracy regulamin nie jest po to, by karać za jego złamanie. Ustanawia się go, aby zapewnić bezpieczeństwo i porządek.

Uwierz, że z pomocą Boga wypełnisz wszystkie nakazy i przyjmiesz je jako drogowskazy prowadzące do zbawienia!

 

Postanowienie

Przed nami ostatnia okazja, by wziąć udział w roratach. Może z niej skorzystasz? Jeśli tak, zadbaj o łaskę uświęcającą i przyjmij Komunię świętą, aby być „człowiekiem z Bogiem”. Msza św. to nie jest teatr, tylko czas spotkania z Królem i Prawodawcą.