Pasja bycia prorokiem jak ogień

Strona główna » Pasja bycia prorokiem jak ogień < Wróć
12 12.2020

Pasja bycia prorokiem jak ogień

 

Słowo Boże

„Powstał Eliasz, prorok jak ogień, a słowo jego płonęło jak pochodnia” (Syr 48,1).

 

Rozważanie

Prorok jak ogień, czyli gorliwy w zwalczaniu zła. Upominający i wykazujący błąd, czasem w bardzo zdecydowanych słowach. Ale nigdy nie poniżający grzesznika. Przypominający pochodnię, która daje światło – nadzieję.

Coraz więcej małżeństw i rodzin cierpi na skutek plagi alkoholizmu. To pociąga za sobą wulgarność, czasem przemoc, zastraszanie. Dom nie jest miejscem bezpiecznym, ale staje się przestrzenią, do której nie chce się wracać. Towarzyszy ciągła niepewność: „Co tam zastanę?” Te rodziny potrzebują nadziei, że coś może się odmienić.

 

Postanowienie

Podejmij post. Wyrzeknij się tego, co dla ciebie przyjemne do końca tego Adwentu (może dłużej?) Ofiaruj to za związki rozbijane przez różnorakie uzależnienia.