Pasja „bycia robaczkiem”

Strona główna » Pasja „bycia robaczkiem” < Wróć
10 12.2020

Pasja „bycia robaczkiem”

 

Słowo Boże

„Nie bój się, robaczku Jakubie, nieboraku Izraelu! Ja cię wspomagam – mówi Pan – odkupicielem twoim – Święty Izraela” (Iz 41,14).

 

Rozważanie

Dla Boga jesteś ważny! Na szczególną Jego opiekę mogą liczyć najmniejsi, najsłabsi, zapomniani. Nie ma się co na siłę wynosić ponad innych.

W Psalmie 22 zapowiadającym Mękę Pana Jezusa pojawiają się słowa: „Ja jestem robak, a nie człowiek” (Ps 22,7). Chrystus – prawdziwy Bóg przyjął ludzkie ciało. Złożył najwyższą ofiarę: na krzyżu został zmiażdżony, zdeptany jak robak. I dzięki temu nas zbawił. Tak nisko zszedł, na tak wiele pozwolił zbrodniarzom, a później wyniósł nas tak wysoko – do godności dzieci Bożych. Uniż się przed Nim, a i ciebie wywyższy!

 

Postanowienie

Daj jałmużnę. Poszukaj osoby, która potrzebuje pomocy. Może ją znasz – wtedy zapytaj o to, jak mógłbyś ją wesprzeć (ktoś z rodziny, sąsiad, znajomy?) Zrobienie zakupów, posprzątanie mieszkania: to też jałmużna!

Jeśli nikt konkretny nie przychodzi ci do głowy – poszukaj np. jakiejś fundacji w Internecie. Sprawdź ją dokładnie, by nie trafić na oszustów!