PASJA CZERPANIA MĄDROŚCI OD BOGA

Strona główna » PASJA CZERPANIA MĄDROŚCI OD BOGA < Wróć
17 12.2020

PASJA CZERPANIA MĄDROŚCI OD BOGA

 

Słowo Boże

„Mądrości Najwyższego, która zarządzasz wszystkim mocno i łagodnie, przyjdź i naucz nas drogi roztropności” (I antyfona adwentowa).

 

Rozważanie

Nie ma co twierdzić, że jestem najmądrzejszy, kiedy nie mam kontaktu z Bogiem. Bez modlitwy i częstego przyjmowania sakramentów to po prostu niemożliwe. Wtedy w swojej pysze wypowiadam jedynie swoje myśli.

Mądrość jest patrzeniem na świat oczami Pana Boga. Tylko On jako Stwórca potrafi zarządzać „mocno”, czyli zdecydowanie i pewnie, ale jednocześnie „łagodnie”, czyli z miłosierdziem i szacunkiem. Do każdego z nas podchodzi indywidualnie, bo zna nasze myśli i serca.

Bóg podzielił się z ludźmi swoją władzą: mamy czynić sobie ziemię poddaną (por. Rdz 1,28). Nie wolno nam jednak uprawiać samowolki, bo wtedy staniemy się bezdusznymi niszczycielami. Mamy tak jak On zarządzać „mocno i łagodnie”. Każdą decyzję, szczególnie gdy mamy wątpliwości, warto skonsultować z naszym Panem.

 

Postanowienie

Posprzątaj w domu/w pokoju. To pierwsza próba dla dobrego zarządcy. Niech wszystko trafi na właściwe miejsce.

Poza tym: jak zajmiesz się tym już teraz, to przed Świętami będzie mniej do roboty. To sprawi, że więcej czasu będziesz mógł poświęcić bliskim.