PASJA DAWANIA ŚWIADECTWA

Strona główna » PASJA DAWANIA ŚWIADECTWA < Wróć
16 12.2020

PASJA DAWANIA ŚWIADECTWA

 

Słowo Boże

„Odpowiedział im [Jezus]: Idźcie i donieście Janowi to, co widzieliście i słyszeliście: Niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni i głusi słyszą; umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię” (Łk 7,22).

 

Rozważanie

Z wielkim zaangażowaniem potrafimy opowiadać o swoich przygodach, które przeżyliśmy na wycieczce, podczas wakacji, na urlopie. „Byłem w Tatrach, gdzie ujrzałem widok zapierający dech w piersiach”. „Jeździłem na nartach, podziwiając przy tym ośnieżone szczyty”. Czemu z taką samą pasją nie potrafimy często opowiedzieć o Jezusie?

Ileż razy dzięki Niemu wróciłeś do pełni sił! Ile razy On podniósł cię z grzechu! Ile razy usłyszałeś Jego Słowo, przyjąłeś do serca Jego Ciało! Powiedz niewierzącym i tym, którzy z lenistwa pozostali w domu w niedzielę, jak ważne było dla ciebie np. uczestnictwo w Mszy świętej, albo sakrament spowiedzi.

Może twój przykład ich zachęci, by spróbować? I nawet jeśli odpowiedzą: „Wierzysz w zabobony”, twoja radość nie da im spokoju. Uświadomi, że coś rzeczywiście musi być na rzeczy.

 

Postanowienie

Spróbuj komuś opowiedzieć o Bogu: jakie Jego słowo ostatnio do ciebie trafiło, co wydarzyło się podczas spowiedzi, na Eucharystii? A jak brakuje ci jeszcze odwagi – podeślij to rozważanie chociaż jednemu znajomemu.