PASJA PODDANIA SIĘ

Strona główna » PASJA PODDANIA SIĘ < Wróć
18 12.2020

PASJA PODDANIA SIĘ

 

Słowo Boże

„Wodzu domu Izraela, który na Synaju dałeś Prawo Mojżeszowi, przyjdź nas odkupić mocą Twojego ramienia” (II antyfona adwentowa).

 

Rozważanie

Coraz więcej ludzi chce przewodzić, być na czele, rządzić. Akurat dla nas, chrześcijan, sytuacja jest prosta: jedynym Wodzem może być Bóg. My nie, ponieważ się do tego kompletnie nie nadajemy.

Pozostaje nam iść za Nim dokładnie tam, gdzie On nas poprowadzi. Tam znajdziemy szczęście, gdzie indziej: nie! Świetnym przykładem jest Józef, który powziął plan: oddalę Maryję, bo nie chcę narazić Jej na zniesławienie. Kiedy jednak objawił mu się we śnie anioł i wszystko mu wytłumaczył – „Józef wziął swoją Małżonkę do siebie” (Mt 1, 24). Poszedł za głosem Wodza, mimo że to było trudne, mimo że nie zgadzało się z jego pomysłem.

 

Postanowienie

Uklęknij dziś do modlitwy. Niech ta postawa będzie znakiem czci dla Boga, który odkupił cię mocą swojego ramienia.