PASJA WPATRYWANIA SIĘ W KRZYŻ

Strona główna » PASJA WPATRYWANIA SIĘ W KRZYŻ < Wróć
19 12.2020

PASJA WPATRYWANIA SIĘ W KRZYŻ

 

Słowo Boże

„Korzeniu Jessego, który stoisz jako sztandar narodów, przyjdź nas uwolnić, racz dłużej nie zwlekać” (III antyfona adwentowa).

 

Rozważanie

Korzeń – część rośliny, która utrzymuje ją przy życiu i nadaje jej stabilność. Jest niewidoczny, a jednak najważniejszy. Sztandar – znak rozpoznawczy szkoły, oddziału wojskowego itp. Reprezentacyjna chorągiew, do której podchodzi się z honorami i szacunkiem.

Te 2 obrazy skupiają się w Jezusie. On utrzymuje nas, swój Kościół i cały świat przy życiu. Jest mocnym, pewnym korzeniem, którego nie da się wyrwać. Wywyższono Go na „sztandarze krzyża świętego”. Dał się wyniszczyć, gdy znosił mękę. Wszyscy Go widzieli. Ale ilu z podziwem adorowało?

Maryja, św. Jan, setnik, dobry łotr. Dołączysz do tej grupy? Czy wolisz pluć na Niego i naigrawać się, dowodząc z uporem, że jest słaby i że przegrał?

 

Postanowienie

W swoim domu adoruj dzisiaj krzyż. Módl się słowami: „Oto drzewo krzyża, na którym zawisło zbawienie świata”. Następnie uklęknij, własnymi słowami podziękuj Zbawicielowi za to, co i dla ciebie zrobił – za dar zbawienia. I ucałuj ten święty znak. Przytul go do swojej piersi.