PASJA ŻYCIA W PROMIENIACH NIEGASNĄCEGO SŁOŃCA

Strona główna » PASJA ŻYCIA W PROMIENIACH NIEGASNĄCEGO SŁOŃCA < Wróć
24 12.2020

PASJA ŻYCIA W PROMIENIACH NIEGASNĄCEGO SŁOŃCA

 

Słowo Boże

„Wschodzie, Blasku światła wiecznego i Słońce sprawiedliwości, przyjdź i oświeć siedzących w ciemnościach i mroku śmierci” (VII antyfona adwentowa).

 

Rozważanie

Bóg jest jak Słońce, które wschodzi. Podnosząc się nad horyzontem, oświetla swoimi promieniami pola, ulice… Sprawia, że aż chce się wstać i rozpocząć nowy dzień.

Boże Światło nigdy się nie wyczerpie. Będzie trwało wiecznie: i tu na ziemi, i w niebie. Na tym świecie jest ono nadzieją dla grzeszników, bo rozprasza ciemności. W raju jest nagrodą dla świętych i błogosławionych.

Zbawiciel Jezus już prawie jest na z nami. Jego stopy za chwilę dotkną samej głębi naszych serc. Niech to spowoduje, że przeżyjemy Wigilię i zbliżające się Święta, i całe nasze życie w zgodzie, pokoju i miłości.

 

Postanowienie

Na wieczerzy wigilijnej niech nie zabraknie modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii o Narodzinach Chrystusa i dzielenia się opłatkiem. Podziękuj za dobro, przeproś za zło. Życz błogosławieństwa. Wlej nadzieję!