Rekolekcje parafialne dla dzieci w Dursztynie

Strona główna » Rekolekcje parafialne dla dzieci w Dursztynie < Wróć
19 09.2019

Rekolekcje parafialne dla dzieci w Dursztynie

DZIEŃ I. 5.08

 

NASZĄ PODRÓŻ ZACZĘSLIŚMY OD WYJAZDU Z ZATORA AUTOKAREM O GODZINIE 9.00. PIERWSZYM NASZYM PUNKTEM ZWIEDZANIA BYŁO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ PODHALA W LUDŹMIERZU WRAZ Z MSZĄ ŚWIĘTĄ W NASZEJ INTENCJI. PO JEJ ZAKOŃCZENIU UDALIŚMY SIĘ DO PIĘKNEGO OGRODU RÓŻAŃCOWEGO, OTACZAJĄCEGO SANKTUARIUM.

PO DOTARCIU NA MIEJSCE ZAKWATEROWANIA U OJCÓW FRANCISZKANÓW W DURSZTYNIE, MIŁO SPĘDZALIŚMY CZAS NA ŚWIEŻYM POWIETRZU.

 

DZIEŃ II 6.08

DRUGIEGO DNIA WYBRALIŚMY SIĘ NA WYCIECZKĘ DO SROMOWCÓW WYŻNYCH, NA SPŁYW DUNAJCEM. PŁYNĘLIŚMY OK. 2.5 GODZINY DO SZCZAWNICY, PODZIWIAJĄC PIĘKNE WIDOKI ORAZ SŁUCHAJĄC OPOWIEŚCI FLISAKÓW. PO DOTARCIU DO MIEJSCA DOCELOWEGO, CZYLI SZCZAWNICY, BYŁ CZAS WOLNY NA ZAKUP PAMIĄTEK I LODÓW.

NASTĘPNYM OBIEKTEM BYŁO ZWIEDZANIE KOPIEJ GÓRKI (CENTRUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE) ORAZ ZAPOZNANIE SIĘ Z PODSTAWOWYMI ELEMENTAMI ŻYCIA DUCHOWEGO.

MSZĘ ŚWIĘTĄ MIELIŚMY W KOŚCIELE CHRYSTUSA KRÓLA DOBREGO PASTERZA W KROŚCIENKU NAD DUNAJCEM.

CZAS WOLNY SPĘDZILIŚMY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU, W MIEJSCU ZAKWATEROWANIA. BYŁ OWOCNY W ZABAWY RUCHOWE. NA DOBRANOC OBEJRZELIŚMY BAJKĘ „VAIANA, SKARB OCEANU”. DZIECIAKI BYŁY ZACHWYCONE.

 

DZIEŃ III 7.08

DZISIEJSZĄ WYCIECZKĘ ROZPOCZĘLIŚMY BAJECZNYM REJSEM STATKIEM „HARNAŚ” PO JEZIORZE CZORSZTYŃSKIM. PO REJSIE WYBRALIŚMY SIĘ NA SPACER PO KORONIE ZAPORY W NIEDZICY.

WIDZIELIŚMY RUINY ZAMKU W CZORSZTYNIE, A TAKŻE SKORZYSTALIŚMY Z DARMOWEGO PRYSZNICU OD PANA BOGA.

PANI PRZEWODNIK W SZCZEGÓŁOWY I INTERESUJĄCY  SPOSÓB OPOWIEDZIAŁA NAM HISTORIĘ ZAMKU W NIEDZICY.

PO INTENSYWNYM I WYCZERPUJĄCYM DNIU, CZAS WOLNY SPĘDZALIŚMY INDYWIDUALNIE (GRA W PIŁKĘ, SKAKANKA, PALETKI, PLANSZÓWKI). NA DOBRANOC WSZYSCY ZOBACZYLI KOLEJNĄ BAJKĘ „DZIECIAK RZĄDZI”. NASTPĘPNY DZIEŃ MOGLIŚMY ZALICZYĆ DO UDANYCH.

 

DZIEŃ IV 8.08

CZWARTY DZIEŃ ROZPOCZĘLIŚMY PORANNĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ W KAPLICY W MIEJSCU ZAKWATEROWANIA.

POJECHALIŚMY DO ZAKOPANEGO.SPACERKIEM PODESZLIŚMY POD SKOCZNIĘ, A  STAMTĄD NA KRUPÓWKI, GDZIE MIELIŚMY DO DYSPOZYCJI DWIE GODZINY CZASU WOLNEGO. GRUPY WRAZ A OPIEKUNAMI KORZYSTAŁY Z TEGO CZASU NA ZAKUP PAMIĄTEK, LODÓW I ODPOCZYNEK PRZED DALSZYM SPACEREM. NASTĘPNIE ADOROWALIŚMY NAJŚWIĘTSZY SAKRAMENT W KOŚCIELE ŚWIĘTEJ RODZINY. STAMTĄD PRZESZLIŚMY NA KRZEPTÓWKI I MODLILIŚMY SIĘ W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ.

PO POWROCIE SPĘDZALIŚMY CZAS NA MALOWANIU TWARZY, TAŃCACH I ZABAWACH RUCHOWYCH.

 

DZIEŃ V 9.08

OSTATNI DZIEŃ ROZPOCZĘLIŚMY OD PORANNEJ MSZY ŚWIĘTEJ. WYRUSZYLIŚMY NA PIESZĄ WYCIECZKĘ PO MALOWNICZEJ OKOLICY. POŻEGNALIŚMY SIĘ Z DURSZTYNEM I UDALIŚMY SIĘ W PODRÓŻ DO DOMU.

 

DO ZOBACZENIA NA NASTĘPNYCH REKOLEKCJACH.