Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (26 listopada 2023 r.) < Wróć
25 11.2023

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
(26 listopada 2023 r.)

Kalendarz liturgiczny:
Czwartek – św. Andrzeja, apostoła

Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie Mszy świętej o godz. 1030 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za odmówienie tego Aktu w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Jest to również święto Liturgicznej Służby Ołtarza, ministrantów i lektorów, pamiętajmy o modlitwie za naszą parafialną Służbę Liturgiczną. Zachęcamy również chłopców do wstąpienia w jej szeregi.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, rozpoczyna go okres Adwentu.

Dziś przy naszym kościele odbywa się zbiórka do puszek na rzecz ubogich.

W przyszłą niedzielę przy naszym kościele, nasza młodzież parafialna będzie prowadziła kiermasz ozdób świątecznych. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego do Grecji. Zachęcamy do wsparcia wyjazdu i nabycia pięknych rzeczy.

W poniedziałek o godz. 1900 w domu parafialnym odbędzie się krąg biblijny.

W tym tygodniu w czwartek będzie Godzina Święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź od godz. 1700.

W pierwszy  piątek miesiąca spowiedź od godz. 1530 i dodatkowa Msza święta o godz. 1615.
W czwartek spowiedź, Msza święta dla kandydatów do bierzmowania i spotkanie klasy 8.

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca, udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 830. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.  Po  Mszy świętej o godz. 700 będzie nabożeństwo pierwszo sobotnie.

Bóg zapłać za zeszłotygodniową zbiórkę do puszek dla Aleksandra z Krakowa, zebrano 3970 zł.

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od 1600 do 1730.
W sobotę kancelaria nieczynna z racji pierwszej soboty miesiąca.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu Bóg powołał śp. Stanisławę Pieczara polećmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…