Warsztaty dla młodzieży

Strona główna » Warsztaty dla młodzieży < Wróć
04 11.2021

Warsztaty dla młodzieży

Dobiegają już końca warsztaty profilaktyczne „W szponach współczesnego świata”, które nasza parafia organizuje we współpracy z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych.

W tym roku uczniowie klas 7 i 8 pochylają się nad tematem uzależnienia od multimediów, czyli od telefonów, komputerów, tabletów, Internetu, gier. Podobnie jak w ubiegłym roku warsztaty prowadzi franciszkanin o. Łukasz Buksa – doktorant Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i specjalista od uzależnień behawioralnych.

W ubiegłą sobotę zapraszał on wszystkich uczestników do przeżycia młodości w sposób mądry. Odwoływał się do historii konkretnych ludzi, którzy ten czas zmarnowali i później mieli problemy, by poradzić sobie w dorosłym życiu.

The Stronglifts 5×5 Powerbuilding Program clenbuterol for sale Bodybuilding in a bikini, Lifestyle News & Top Stories – The Straits

Podjęta została praca w małych grupach: najpierw burza mózgów, a następnie przeniesienie pomysłów na bristol i przygotowanie plakatów pt. „Wyloguj się!” Ćwiczenie zdolności plastycznych. Kreatywna współpraca. Narady. Wszystko to zacieśniało więzy między młodymi ludźmi i pokazywało, że najważniejszy jest bezpośredni kontakt.

Nauczyliśmy się,  że co kilka głów to nie jedna. Dotarło do nas: „Nie chcemy się w to uwikłać! Pragniemy być wolni!” W przyjaźni jest nasza siła! W mądrym wykorzystaniu czasu wolnego na świeżym powietrzu. W spotkaniu z realnym człowiekiem.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie wszystkim osobom zaangażowanym w projekt.