CZARNOGÓRA, CHORWACJA

Strona główna » CZARNOGÓRA, CHORWACJA < Wróc

CZARNOGÓRA, CHORWACJA

Termin: 12.07.2020 - 22.07.2020

Trasa: Wyjazd wakacyjny dla rodzin, młodzieży i dzieci.

 

1 DZIEŃ:wyjazd w godzinach porannych z Zatora,dzienny przejazd do Chorwacji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2 DZIEŃ: śniadanie, całodzienny przejazd do Czarnogóry. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3 DZIEŃ: śniadanie, odpoczynek nad Morzem Adriatyckim, zapoznanie z terenem, obiadokolacja, nocleg.
4 DZIEŃ: śniadanie, wycieczka do PERAST miasteczko portowe w Czarnogórze, następnie Wyspa Matki Boskiej na Skale, dalej rejs do – Kotoruto jedno z najpiękniejszych miast wybrzeża czarnogórskiego. Ulokowany jest w sercu Boki kotorskiej, u podnóża góry Lovcen. Burzliwa historia tego miasteczka miała wpływ na jego dzisiejszy wygląd i pozostawiła niezliczoną ilość zabytków. Dzięki nim właśnie miasto zostało wpisane w 1979 roku do rejestru światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Mury obronne , które setki lat broniły miasto i jego mieszkańców, dzisiaj są nieodłącznym symbolem tego miejsca. Wąskie uliczki, liczne zabytki, restauracje, kawiarenki i sklepiki z pamiątkami nadają szczególny charakter temu miastu. Sama Boka Kotorska, do której przypada Kotor została uznana w 2000 roku jako jeden z 25 najpiękniejszych fiordów na świecie.Powrót, obiadokolacja, nocleg.
5 DZIEŃ: śniadanie,całodziennyodpoczynek nad Morzem Adriatyckim, obiadokolacja, nocleg.
6 DZIEŃ: śniadanie, całodzienny odpoczynek nad Morzem Adriatyckim, obiadokolacja, nocleg.
7 DZIEŃ: śniadanie, Rejs po Jeziorze Szkoderskim. Naszą przygodę z jeziorem Szkoderskim rozpoczynamy od Virpazaru, maleńkiego, urokliwego miasteczka ulokowanego nad samym brzegiem jeziora. Około godziny 10.00 wypływamy na półdniowy rejs. Na łodzi czeka nas poczęstunek w postaci rakiji i „uštipków“-małych pączuszków, które są lokalną specjalnością. Po ponad godzinnym rejsie obejmującym panoramę wysepek z pozostałościami twierdz z czasów tureckich , które służyły jako system obronny jeziora, zatrzymamy się na jednej z okolicznych plaż na kąpiel. Nasze krajobrazy wzbogacą różne gatunki ptaków: czapli, dzikich kaczek, pelikanów, czarnych kormoranów oraz pięknie kwitnące lotosy i pokrywające taflę wody liście orzecha wodnego. Ciekawostką turystyczną jest też czarnogórki Alcatraz – wyspa Grmožur, na której król Mikołaj wybudował więzienie przeznaczone dla więźniów politycznych „myślących inaczej”. Po około półtoragodzinnej relaksacji udajemy się na na obiad w kierunku Virpazaru. Tu czekają na nas specjalności w postaci słodkowodnych ryb i dodatków (warzywa, pieczywo , ziemniaki –wszystko w formie bufetu). Naszą wycieczkę zakończymy około godziny 15.00.
8 DZIEŃ: śniadanie, całodzienny odpoczynek nad Morzem Adriatyckim.
9 DZIEŃ: śniadanie, pakowanie walizek wyjazd w drogę powrotną ,obiadokolacja i nocleg w Chorwacji.
10 DZIEŃ: śniadanie, pakowanie walizek, powrót do Zatora w godzinach wieczornych.

CENA: 2 320zł/os.
Cena zawiera:transport autokarem klasy LUX (klimatyzacja, WC, barek, pasy bezpieczeństwa, fotele rozkładane i rozsuwane, DVD), opłaty drogowe i parkingowe, 2 noclegi tranzytowe w Chorwacji,7 noclegów w Czarnogórze, 9 śniadań, 9 obiadokolacji, opiekę pilota, przewodnika miejskiego, ubezpieczenie KL i NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Dodatkowo płatne:Rejs statkiem 18 Euro/os.+ 5 Euro/os.wstęp do Parku Narodowego Jezioro Szkoderskie.
Obowiązkowo: każdy uczestnik musi posiadać ważny Dokument Tożsamości (Dowód Osobisty lub Paszport)

-Hotel***+PHAROS położony jest w Barze , w niedalekiej odległości od plaży i centrum miasta (około 500 m). Hotel posiada komfortowo wyposażone przestronne pokoje z łazienkami i balkonami (kilka pokoi jest bez balkonu). Pokoje są klimatyzowane, posiadają tv sat i lodówkę. Posiłki w restauracji hotelowej są na bazie szwedzkiego stołu.