Kraje Nadbałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia)

Strona główna » Kraje Nadbałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia) < Wróc

Kraje Nadbałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia)

Termin: 27.06.2020 - 04.07.2020

Trasa: Pielgrzymka autokarowa na początku wakacji do Sokółki, Suchowoli, Wilna, Tallina, Rygi, Szawli, Kowna.

PIELGRZYMKA KRAJE NADBAŁTYCKIE

1 dzień – wyjazd z Zatora o godz. 00:30. Przejazd do Sokółki – miejsca Cudu Eucharystycznego. Następnie przejazd do Suchowoli – miejsca urodzin bł. Jerzego Popiełuszki, zwiedzanie Izby pamięci. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej, które w 1999 roku nawiedził Papież Jan Pawła II. Wtedy to 9 czerwca wypowiedział on pamiętne i prorocze słowa: „Byłem tu wiele razy, ale jako Papież po raz pierwszy i chyba ostatni”. Przyjazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Wilna. W programie m.in. Najsłynniejszy wileński cmentarz na Rossie, Ostra Brama, Msza św., Kościół św. Teresy i św. Ducha, dawny klasztor Bazylianów, zwiedzanie Starówki Plac Ratuszowy i jezuicki kościół Św. Kazimierza, dawne pałace: Chodkiewiczów, Radziwiłłów, Tyszkiewiczów, Uniwersytet Wileński, dawny Pałac Rzeczypospolitej, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu dalsze zwiedzanie Wilna: kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu (perła wileńskiego baroku), ulica Zamkowa, Zaułek Bernardyński i Muzeum Adama Mickiewicza, Kościoły św. Anny i Bernardynów, prawosławna Katedra Przeczystej Bogurodzicy, Góra Zamkowa – panorama Wilna z Wieży Giedymina. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Tallina po drodze krótki postój w Parnu, kurortu o szerokich, piaszczystych plażach, malowniczą starówką. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Tallina – „Florencji Północy” i zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem: Górne Miasto z Zamkiem Toompea i wysmukłą Wieżą Hermana, rynek ze średniowiecznym Ratuszem, Cerkiew św. Mikołaja, kościół św. Olafa, kościół św. Ducha z XIV w., Katedra Luterańska, system fortyfikacji miejskich wraz z potężną wieżą „Kiek in de Kok”, Pałac Kadriord. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Rygi i zwiedzanie miasta: Zamek Ryski, Katedra, Brama Szwedzka i Wieża Prochowa, Kościół św. Piotra, Trzej Bracia, Pałac Bractwa Czarnogłowych, Opera, Pomnik Wolności. Przejazd do hotelu obiadokolacja, nocleg.

7 dzień  po śniadaniu przejazd do Szawli na Górę Krzyży – słynna Litewska Golgota z ponad 100 tys. krzyży, nawiedzona przez Ojca Św. Jan Paweł II. Następnie przyjazd do Kowna  zwiedzanie Starego Miasta z ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, Katedry Piotra i Pawła, kościoła Wniebowzięcia MB nad Niemnem, dawne Gimnazjum, w którym pracował Mickiewicz. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 27.06 – 04.07.2020

Cena: 680 zł + 290 Euro

Świadczenia:

*  przejazd komfortowym autokarem

*  zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach, pok. 2,3 osobowe

*  wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji

*  opieka pilota

*  opieka duszpasterza

*  codzienne Msze Św.

*  ubezpieczenie: KL i NNW

*  turystyczny fundusz gwarancyjny

Uwagi: * Sugerowane kieszonkowe na bilety komunikacji miejskiej, miejscowych przewodników, wjazdy do miast,  zestaw słuchawkowy, opłatę klimatyczną: ok. 80 €

* program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania.

Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń:
– ubezpieczenie od chorób przewlekłych
– ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Zapisy:

W zakrystii, kancelarii oraz pod numerem telefonu