Pielgrzymka do Grecji

Strona główna » Pielgrzymka do Grecji < Wróc

Pielgrzymka do Grecji

Termin: 22.06.2019 - 29.06.2019

Trasa: PIELGRZYMKA LOTNICZA DO GRECJI Śladami św. Pawła Apostoła Termin: 22.06 - 29.06.2019

PIELGRZYMKA LOTNICZA DO GRECJI

Śladami św. Pawła Apostoła

Ateny – Mykeny – Epidauros – Nafplio – Starożytny Korynt – Filippi

Kavala – Saloniki – Meteory – Delfy – Ateny

1 dzień (22.06) –  zbiórka na lotnisku Kraków/Balice o godz. 08:30, odprawa, odlot o godz. 10:30, lądownie na lotnisku w Atenach o godz. 13:50. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny na wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień (23.06) –  po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Aten: Akropol ze słynną świątynią Ateny (Partenon), Areopag (miejsce spotkania św. Pawła z uczonymi ateńskimi), świątynie bizantyjskie, Parlament ze zmianą warty, spacer po dzielnicy Plaka, stary stadion olimpijski. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień (24.06) –  po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Argolidy: Mykeny – jedno z najważniejszych miejsc dla naszej kultury, zwiedzanie ruin pałacu królewskiego oraz Skarbca Atruszy zwanego Grobem Agamemnona. Epidauros z doskonale zachowanym teatrem antycznym. Weneckie Nafplio z  cytadelami i fortami, spacer po starówce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień (25.06) – po śniadaniu przejazd do Koryntu i zwiedzanie ruin starożytnego Koryntu (Agora, na której przemawiał św. Paweł, świątynia Apolla i studnia Peirene). Msza św. Następnie przejazd     w kierunku Riwiery Olimpijskiej, po drodze zwiedzanie miejsca słynnej bitwy pod Termopilami. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień (26.06) –  po śniadaniu przejazd do Filippi – najważniejszego miasta Filipa II, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie, udamy się także do miejsca chrztu św. Lidii- pierwszej chrześcijanki w Europie, która sakrament otrzymała od św. Pawła. Przejazd do Amfipoli – antycznego miasta założonego przez Ateńczyków słynącego z cudownych mozaik               i jedynego w Europie wczesnochrześcijańskiego kościoła w specyficznej zabudowie. Następnie przejazd do Kavali (dawne Neapolis) – miasta portowego, gdzie św. Paweł postawił swe pierwsze kroki na kontynencie europejskim. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień (27.06) – po śniadaniu przejazd do Salonik i zwiedzanie m. in. Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, Katedry św. Demetriusza, bazaru. Następnie przejazd do Meteor zwiedzanie słynnych klasztorów na skałach tzw. Meteory pochodzące z XII-XIV w., wizyta w pracowni ikon. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień (28.06) – po śniadaniu przejazd do klasztoru błogosławionego Łukasza (XI-XII w.). Następnie przejazd przez masyw Parnasu do Delf. Zwiedzanie: Sanktuarium Apollina, miejsca, gdzie zasiadała na swym trójnogu Pytia, najważniejsza wyrocznia w starożytnym świecie. Omfalos – pępek świata wg starożytnych, znakomicie zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, Święta Droga. Przyjazd do hotelu w okolicy Aten, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień (29.06) –  po wczesnym śniadaniu (śniadanie w formie suchego prowiantu) transfer na lotnisko w Atenach, odprawa, wylot o godz. 08:40. Przylot do Krakowa/Balic o godz. 10:05. Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 22.06 – 29.06.2019                            Cena: 2 980 zł [przy 42 os.]

Świadczenia:

Ø przelot na trasie: Kraków/Balice – Ateny – Kraków/ Balice

Ø przejazd autokarem na całej trasie zwiedzania

Ø opieka pilota  Ø opieka duszpasterza

Ø zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach, pok. 2,3 os.

Ø wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji

Ø ubezpieczenie: KL i NNW

Ø turystyczny fundusz gwarancyjny

Uwagi:

* Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników, taksę klimatyczną, zestawy słuchawkowe – ok. 90 €,  * kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń:

* ubezpieczenie od chorób przewlekłych * ubezpieczenie od kosztów rezygnacji