Strona główna » Ziemia Święta < Wróc

Termin: 02.02.2020 - 09.02.2020

Trasa: Parafialna pielgrzymka samolotowa w drugim tygodniu ferii zimowych. Zapisy w zakrystii.

Ziemia Święta

Tel Aviv – Jaffa – Hajfa – Góra Tabor – Kana Galilejska – Nazaret – Góra Błogosławieństw  Kafarnaum – Tabgha – Betlejem – Ain Karem – Jerozolima – Betania – Jerycho- Morze Martwe

1 dzień: KRAKÓW – TEL AVIV

Zbiórka  na lotnisku w Krakowie o godz. 03:45, odprawa biletowo – bagażowa, wylot do Tel Avivu  o godz. 05:45. Przylot do Tel Avivu o godz. 10:25. Następnie przyjazd do Jaffy – starożytnego portu nad Morzem Śródziemnym, gdzie podczas jednej ze swoich wędrówek ewangelizacyjnych zatrzymał się św. Piotr. Nawiedzenie kościoła św. Piotra. Przejazd do Hajfy – nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel – Kościół Najświętszej Pani Karmelu – Bazylika, Grota Eliasza. W trakcie przejazdu krótki postój  w Cezarei Nadmorskiej – panorama z autokaru.  Wieczorem przejazd do hotelu w Nazarecie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: GÓRA TABOR – KANA GALILEJSKA – NAZARET

Po śniadaniu specjalnymi taksówkami wyjazd na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody  w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – TABGHA – BETLEJEM

Po śniadaniu przejazd na Górę Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Dalej do  Kafarnaum: ruiny starożytnej synagogi i domu św. Piotra. Następnie Tabgha kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb, Kościół „Prymatu św. Piotra” na brzegu Kinneretu – miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Przejazd doliną Jordanu do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: JEROZOLIMA – BETLEJEM – AIN KAREM – JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd do Ain Karem Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie muzeum Yad Vashem i nowa Jerozolima (Kneset, Menora). Po południu przejazd do Betlejem miejsca narodzenia Pana Jezusa: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Pole Pasterzy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień: JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – miejsce  Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster – Ojcze Nasz”,  „ Dominus Flevit – Pan Zapłakał ”, następnie spacer w dół wzgórza do Ogrodów Getsemani i Bazyliki  Agonii – Wszystkich Narodów. Góra Syjon: Ściana Płaczu, Wieczernik, Tradycyjny Grób Króla Dawida, Kościół Zaśnięcia N.M. Panny, Kościół św. Piotra. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień: BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE

Po śniadaniu przejazd do Betanii – Sanktuarium Łazarza, Marii i Marty. Następnie  przejazd do Jerycha – najstarszego miasta na świecie – Góra Kuszenia i Sykomora – drzewo Zacheusza, przejazd nad Jordan – odnowienie chrztu. Morze Martwe największa depresja na świeciekrótka kąpiel dla chętnych. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień: JEROZOLIMA – TEL AVIV – KRAKÓW

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy i zwiedzanie miasta: Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego – czas wolny. Następnie przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa, wylot powrotny o godz. 21:10.

8 dzień: Przylot do Krakowa o godz. 00:35.

Termin: 02.02 – 08/09.02.2020

Cena: 1 580 zł + 420 USD

Świadczenia:

*przelot samolotem

*komfortowy autokar w  Izraelu

*zakwaterowanie w hotelach, pok. 2,3 os.,

*wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)

*ubezpieczenie (KL – 30 000 EUR, NNW – 4 000 EUR, Bagaż Podróżny – 400 EUR

*opieka pilota

Cena nie zawiera:

* opłata na wstępy, napiwki, przewodników i realizację programu – 120 USD

Uwaga: * paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie  może zawierać m.in. pieczątek syryjskich, libijskich i libańskich

Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń:

– ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3,5 % ceny wycieczki

– ubezpieczenie od chorób przewlekłych 90 zł

Zapisy w zakrystii, w kancelarii parafialnej.