Zmiana zasad bezpieczeństwa

Strona główna » Zmiana zasad bezpieczeństwa < Wróć
Zmiana zasad bezpieczeństwa
26 03.2021

Zmiana zasad bezpieczeństwa

W związku z nowymi restrykcjami nałożonymi przez władze państwowe zostają wprowadzone nowe zasady bezpieczeństwa w naszej parafii:

 

– Skracamy czas rekolekcji wielkopostnych. Będą one trwały do soboty włącznie.

 

– Od soboty w świątyni w jednym momencie będą mogły przebywać 32 osoby. Będą one wchodziły do kościoła bocznymi drzwiami od strony plebani. Inne osoby będą mogły uczestniczyć w danym nabożeństwie na zewnątrz kościoła. Osoby z rodziny, które zamówiły intencję mszalną proszone są, aby odpowiednio wcześniej przybyły na nabożeństwo, jeśli chcą być wewnątrz świątyni. Wliczają się one w obowiązujący limit osób.

 

– Wszyscy uczestnicy nabożeństwa obecni wewnątrz i na zewnątrz kościoła zobowiązani są do zachowania reżimu sanitarnego: dezynfekcji rąk, zasłaniania maseczką ust i nosa, przestrzegania dystansu 1,5 m jeden od drugiego.

 

– Komunia święta będzie udzielana najpierw na rękę, a później do ust.

 

– W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w zakrystii będą załatwiane tylko pilne sprawy bieżące.

 

– Zgodnie z zapowiedziami do chorych, którzy zostali zgłoszeni, pojedziemy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.30.

 

– Msze święte z obrzędem poświecenia palm będą w sobotę o godz. 18.00 i 19.30, w niedzielę według normalnego porządku o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 oraz dodatkowo o godz. 13.30 i 15.00. Nagłośnienie wokół kościoła będzie włączone na Mszach świętych za wyjątkiem dodatkowych godzin sprawowania Eucharystii.

 

– Kolejne ogłoszenia, także te dotyczące Wielkiego Tygodnia, będą podane w niedzielę.

 

– Prosimy wszystkich o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialność jeden za drugiego.