Schola Adoremus

Strona główna » Grupy parafialne » Schola Adoremus < Wróc

Schola Adoremus

Adoremus znaczy: uwielbiajmy – i właśnie po to się spotykamy, aby uwielbiać Pana tym, czym On sam nas obdarował – naszym śpiewem, gestem, grą na instrumentach. Chcemy wyśpiewać Bogu naszą miłość i  radość z tego, że On przy nas jest, działa i objawia się w naszym życiu.

Aby nasz śpiew był piękny i mógł stać się narzędziem uwielbienia, spotykamy się na próbach w każdy wtorek o godz. 19.15 w domu parafialnym. Próbę śpiewu rozpoczynamy modlitwą, pieśnią do Ducha Świętego, prosząc równocześnie  Matkę Najświętszą o wstawiennictwo, by nasza posługa była pełniona  zgodnie z wolą Boga i wyłącznie na Jego chwałę. Druga część spotkania to konferencja,  wspólna modlitwa oraz kapłańskie błogosławieństwo naszego opiekuna i duszpasterza.

Schola  Adoremus czynnie uczestniczy w życiu parafii, prowadząc  raz w miesiącu adorację Najświętszego Sakramentu, posługując raz w miesiącu podczas mszy świętej z modlitwą uwielbienia, a także podczas niedzielnych mszy świętych oraz Triduum Paschalnego.

Adoremus prowadzi również działalność charytatywną, współpracując ze Zgromadzeniem Sióstr Albertynek w Wadowicach.

Ważnym elementem formacji scholii są coroczne rekolekcje i pielgrzymki.

Jeżeli uważasz, że  Pan powołuje Cię do śpiewu, i chciałbyś dołączyć do nas – zapraszamy na wtorkowe spotkania w domu parafialnym.

Opiekun: ks. Bartłomiej Bartosik