Schola Adoremus

Strona główna » Grupy parafialne » Schola Adoremus < Wróć

Schola Adoremus

Adoremus znaczy: uwielbiajmy – i właśnie po to się spotykamy, aby uwielbiać Pana tym, czym On sam nas obdarował – naszym śpiewem, gestem, grą na instrumentach. Chcemy wyśpiewać Bogu naszą miłość i  radość z tego, że On przy nas jest, działa i objawia się w naszym życiu.

Aby nasz śpiew był piękny i mógł stać się narzędziem uwielbienia, spotykamy się na próbach w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 19.00 w domu parafialnym. Próbę śpiewu rozpoczynamy modlitwą, pieśnią do Ducha Świętego, prosząc równocześnie  Matkę Najświętszą o wstawiennictwo, by nasza posługa była pełniona  zgodnie z wolą Boga i wyłącznie na Jego chwałę.

Schola  Adoremus czynnie uczestniczy w życiu parafii, prowadząc  raz w miesiącu Adorację Najświętszego Sakramentu, posługując podczas Mszy Świętej modlitwą w ostatni piątek miesiąca.

Ważnym elementem formacji scholi są coroczne rekolekcje i pielgrzymki.

Jeżeli uważasz, że  Pan powołuje Cię do śpiewu, i chciałbyś dołączyć do nas – zapraszamy na spotkania w domu parafialnym.

Opiekun: ks. Bartłomiej Bachleda-Szeliga.