Krąg biblijny

Strona główna » Grupy parafialne » Krąg biblijny < Wróc

Krąg biblijny

Krąg BibilijnyJaka jest różnica miedzy słowem Biblia, a Pismo Święte? W treści Księgi żadna. Różnica ma swoje miejsce w sercu człowieka. Jeśli człowiek Świętą Księgę chrześcijan uważa za jakąś tam książkę, to będzie o Niej mówił: Biblia. Jeśli zaś ktoś wierzy, że Biblia zawiera tekst, słowa natchnione przez Boga, powie: że jest Ona Pismem Świętym (Scriptura Sacra).

W naszej parafii od stycznia 2013 roku, co miesiąc spotykamy się w wąskim gronie osób, aby pochylać się nad Słowem Bożym. Obecnie czytamy Księgę Rodzaju. Nie jest to jednak samo czytanie i wyjaśnianie tekstu, szukanie rozumienia. Spotykamy się po to, aby usłyszeć Słowo, przyjąć Je i starać się Nim żyć w codzienności.

Każdy kto chce, może w dowolnym czasie dołączyć do naszej grupy.

Kolejne Spotkanie nad Biblią będzie:

patrz ogłoszenia parafialne.

Spotkanie odbywa się w domu parafialnym przy parafii św. Wojciecha i Jerzego w Zatorze. Zapraszam.

Ks. Bartłomiej Bartosik