Krąg Biblijny

Strona główna » Grupy parafialne » Krąg Biblijny < Wróć

Krąg Biblijny

Jaka jest różnica miedzy słowem Biblia, a Pismo Święte? W treści Księgi żadna. Różnica ma swoje miejsce w sercu człowieka. Jeśli człowiek Świętą Księgę chrześcijan uważa za jakąś tam książkę, to będzie o Niej mówił: Biblia. Jeśli zaś ktoś wierzy, że Biblia zawiera tekst, słowa natchnione przez Boga, powie: że jest Ona Pismem Świętym (Scriptura Sacra).

W naszej parafii dwa razy w miesiącu spotykamy się, aby pochylać się nad Słowem Bożym. Rozważamy Słowa Ewangelii na najbliższą niedzielę. Spotykamy się po to, aby poznać i zrozumieć Słowo Boże, które czytane podczas niedzielnej Mszy Świętej pozwoli lepiej przyjąć Je i starać się
Nim żyć w codzienności.
Każdy kto chce, może w dowolnym czasie dołączyć do naszej grupy.

Kolejne Spotkanie nad Biblią będzie:
patrz ogłoszenia parafialne.

Spotkanie odbywa się w domu parafialnym przy parafii św. Wojciecha i Jerzego w Zatorze. Zapraszam.

Ks. Bartłomiej Bachleda-Szeliga