Apostolat Margaretka

Strona główna » Grupy parafialne » Apostolat Margaretka < Wróć

Apostolat Margaretka

Nie ma złych Kapłanów, są tylko tacy, za których wierni za mało się modlą.
św. Jan Maria Vianney

Modlitwa jest najpiękniejszym prezentem, który możemy ofiarować drugiemu człowiekowi, zwłaszcza kapłanowi.

Od wielu lat w naszej  wspólnocie parafialnej działa Apostolat Margaretka, obejmując codzienną modlitwą kapłanów posługujących w parafii oraz kapłanów, których Pan Bóg postawił na naszej drodze. Mamy świadomość, że nasza modlitwa jest bardzo potrzebna umiłowanym synom Maryi.

Margaretkę, jak siedem płatków kwiatka, tworzy siedem osób, które dożywotnio podejmują modlitewne zobowiązanie w wybranym dniu tygodnia. Forma modlitwy może być dowolna, indywidualnie wybrana przez osobę modląca się np. odmówienie różańca bądź dziesiątki różańca, odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia,  ofiarowanie Eucharystii, udział w drodze krzyżowej, odmówienie litanii  lub innej modlitwy w intencji wybranego kapłana. Ta sama osoba może należeć do kilku margaretek, modląc się każdego dnia za innego księdza. Nie ma ograniczenia wiekowego w podejmowaniu modlitwy za kapłanów. Ważna jest każda dziękczynno-błagalna modlitwa,  zanoszona przed tron Boży za tego, którego Pan sam wybrał i postawił pośród swego ludu.

W naszej wspólnocie parafialnej w każdy pierwszy czwartek miesiąca, adorując Najświętszy Sakrament, modlimy się litanią do Chrystusa Najwyższego Kapłana i Żertwy. Polecamy wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii bądź wywodzących się z niej. Prosimy o nowe, święte powołania. W  Wielki Czwartek, w święto ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa uczestniczymy w nabożeństwie, prosząc Pana o siły, błogosławieństwo, świętość, wytrwanie w łasce powołania kapłańskiego dla posługujących w parafii księży.

Osoby, które zechciałyby podjąć modlitwę za kapłanów mogą zgłosić się do opiekuna Apostolatu Margaretka w zatorskiej parafii, którym jest ksiądz Bartłomiej Bachleda-Szeliga.

Więcej informacji na temat Apostolatu Margaretka na stronie: http://www.apostolatmargaretka.pl/