Oaza Rodzin

Strona główna » Grupy parafialne » Oaza Rodzin < Wróć

Oaza Rodzin

Zapraszamy na spotkania Domowego Kościoła!

Spotkanie odbywa się w Domu Parafialnym raz w miesiącu.

Rodzina jako taka otrzymała od Boga posłannictwo, by stać się pierwszą i żywotną komórką społeczeństwa. Wypełni ona to posłannictwo, jeżeli przez wzajemną miłość swych członków i przez modlitwę zanoszoną wspólnie do Boga okaże się niejako domowym sanktuarium kościoła (Dekret o apostolstwie świeckich).

Domowy Kościół, jak sama jego nazwa wskazuje, ma na celu tworzenie w najmniejszej jednostce społecznej – Rodzinie, miejsca otwartego na Pana Boga – Kościoła. Jest to grupa otwarta nie tylko na działanie Boże, ale także na małżonków i ich rodzinę. To, co jest szczególne w Oazie Rodzin, to właśnie jej istota – Rodzina. Nie ma chyba w Kościele Katolickim w Polsce drugiej wspólnoty tak formującej Rodzinę, a przede wszystkim małżonków, jak Domowy Kościół.

Spotkania Oazy Rodzin odbywają się jeden raz w miesiącu i trwają nie więcej niż trzy godziny (początkowe spotkania są naturalnie krótsze). W czasie spotkania rozmawiamy o naszych rodzinnych i małżeńskich radościach i smutkach, chwalimy się tym co dobre i wspólnie szukamy rozwiązań spraw trudnych. Rozważamy także Pismo Święte, modlimy się i staramy się być jak najbliżej Pana Boga.

Domowy Kościół spotyka się w małych grupach – kręgach. Jeden krąg to od 4 do 7 małżeństw. Jako grupa otwarta na Rodziny jesteśmy także otwarci na dzieci. W czasie spotkań kręgów organizujemy opiekę dla tych dzieci, które będą tego potrzebować, tak, by ich rodzice mogli w spokoju i skupieniu uczestniczyć w swoim spotkaniu.

W czasie rozmów w kręgach jest z nami także kapłan, który wspiera uczestników wiedzą teologiczną i udziela Błogosławieństwa.