INFORMACJE O I PIĄTKU MIESIĄCA

Strona główna » INFORMACJE O I PIĄTKU MIESIĄCA < Wróc
25 04.2020

INFORMACJE O I PIĄTKU MIESIĄCA

– Katechezy do bierzmowania w czwartek nie ma.

– Spowiedź jest możliwa codziennie 30 min. przed Mszą świętą oraz w I czwartek od 17.00 do 18.00 i w I piątek od 15.30 do 18.00. Msza św. w I czwartek o godz. 18.00, zaś w I piątek o godz. 6.30, 7.00, 16.15 i 18.00. Jak korzystać ze spowiedzi i jak się zachować w kościele w czasie trwania epidemii przeczytaj w zakładce „Ogłoszenia parafialne”.

– Osoby, które czyją się zagrożone wirusem (dzieci i młodzież) oraz mające jakąkolwiek infekcje (gorączka, katar, ból gardła itp.) mogą skorzystać z aktu żalu doskonałego i komunii duchowej. W indeksie rodzic wpisuje wtedy w rubryce „I czwartek” hasło „Komunia duchowa”, a w rubryce „spowiedź”: „żal doskonały”.

 

Informacje o Komunii duchowej wynagradzającej w I piątek miesiąca:

Osoby, które mają stan łaski uświęcającej, pod następującymi warunkami mogą skorzystać tego dnia (I czwartek, I piątek) z daru Komunii świętej wynagradzającej:

1.uczestniczyć tego dnia we Mszy świętej transmitowanej (transmisja z kościoła w Zatorze w piątek godz. 18.00)

2.podczas oglądanej transmisji w czasie obrzędu Komunii wzbudzić w domu akt Komunii duchowej wynagradzającej, np. odmawiając modlitwę: Panie, wierzę w Twoją obecność w Eucharystii. Kocham Cię! Żałuję za wszystkie grzechy, którymi Cię zraniłem. Przyjmij ten akt jako wynagrodzenie za popełnione winy. Przyjdź do mojego serca! Oddaję Ci całe swoje życie! Spraw, bym nigdy nie odłączył się od Ciebie!

3.odmówić pobożnie w domu litanię do Serca Pana Jezusa.

Wszystkie transmisje w Internecie nadajemy  na youtube.com – kanał Parafia Zator TV – oraz na fanpage naszej parafii na facebook.com.

 

Kanał Parafia Zator TV dostępny jest pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UCxawsuoy5bkOmXf67nGHgUQ?fbclid=IwAR1LDkciJYexIx8ZZ_l-jo-Emhmjkq6xOebL1ZHzKZLYymDYS53YqLnEfrs%2F

Fanpage naszej parafii dostępny jest na facebook.com pod tym adresem:

https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9B%C5%9Bw-Wojciecha-i-Jerzego-w-Zatorze-102202091416637/

 

INFORMACJE O ŻALU DOSKONAŁYM

Żal za grzechy to ból duszy – wewnętrzne cierpienie z powodu popełnionego zła.

Żal doskonały: „Żałuję, bo Bóg jest dla mnie najważniejszą wartością; kocham Go ponad wszystko”.

 

W jaki sposób poprawnie wzbudzić akt żalu doskonałego?

1.Zrób rachunek sumienia, czyli przypomnij sobie grzechy (możesz posłużyć się pomocniczymi pytaniami z modlitewnika)

2.Znienawidź zło, które popełniłeś; odetnij się od niego

3.Postanów, że nie będziesz grzeszył w przyszłości

4.Obiecaj, że przystąpisz do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będziesz miał taką możliwość (wtedy na spowiedzi będziesz musiał wyznać swoje grzechy, które przypomniałeś sobie robiąc rachunek sumienia)

5.W formie modlitwy wyraź swój żal przed Bogiem

 

Przykładowa modlitwa:

Jezu! Przepraszam za wszystkie moje upadki w grzech, zwłaszcza ten ciężki – popełniany świadomie i w pełni dobrowolnie. Wstydzę się każdej mojej niewierności, każdego przekroczenia Twojego przykazania. Odcinam się od wszystkiego co złe, wyrzekam się tego, brzydzę się grzechu.  Postanawiam już więcej nie sprzeciwiać się Twojej woli i odważnie iść drogą Twojej Ewangelii. Kiedy tylko będę miał okazję – przystąpię do spowiedzi świętej sakramentalnej i wobec kapłana wyznam szczerze wszystkie grzechy, by uzyskać rozgrzeszenie.

 

 

 

INFORMACJE O KOMUNII DUCHOWEJ

Komunia duchowa – zjednoczenie się z Jezusem na sposób duchowy, kiedy fizycznie nie możemy Go przyjąć.

 

Jak wzbudzić akt Komunii duchowej?

1.Bądź w stanie łaski uświęcającej, czyli bez grzechu ciężkiego (jeśli wiesz, że taki grzech popełniłeś, to wcześniej wzbudź akt żalu doskonałego)

2.Wyraź wiarę w prawdziwą i realną obecność Jezusa w konsekrowanej Hostii

3.Wzbudź akt miłości do Chrystusa

4.Wyraź szczere pragnienie przyjęcia Komunii sakramentalnej

5.Odmów modlitwę dziękczynną za wszystkie otrzymane łaski

 

Jakimi słowami możemy wyrazić powyżej opisane pięć kroków Komunii duchowej?

– Poprzez odmówienie aktów strzelistych (wiary, nadziei, miłości i żalu)

– Poprzez spontaniczną modlitwę własnymi słowami np.:

Panie, żałuję za wszystkie grzechy, którymi Cię zraniłem. Wierzę w Twoją obecność w Eucharystii. Kocham Cię nad życie! Proszę, przyjdź do mojego serca i zamieszkaj w nim! Weź je w swoje posiadanie! Oddaję Ci całe swoje życie! Pragnę przyjąć Cię w Komunii sakramentalnej, ale obecnie nie mam takiej możliwości. Spraw, bym nigdy nie odłączył się od Ciebie!