OGŁOSZENIA PARAFIALNE  III Niedziela Wielkanocna  (14 kwietnia 2024 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE  III Niedziela Wielkanocna  (14 kwietnia 2024 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  III Niedziela Wielkanocna  (14 kwietnia 2024 r.)
14 04.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  III Niedziela Wielkanocna  (14 kwietnia 2024 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III Niedziela Wielkanocna  (14 kwietnia 2024 r.)

 

Dziś druga niedziela miesiąca, składka przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać!

 

W piątek 19 kwietnia po Mszy św. wieczornej będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa do św. Rocha ze wspólnotą Rochitów.

 

Dzieci, które zbierały naklejki na plansze w Wielkim Poście, prosimy o przyniesienie plansz do zakrystii, a te które już przyniosły o odbiór planszy i upominku.

 

Zachęcamy chłopców od klasy 2 wzwyż do dołączenia do naszej parafialnej służby liturgicznej. Informacje u ks. Bartłomieja. Zachęcamy również do wstąpienia w szeregi naszej scholi dziecięcej i scholi „Adoremus”, która jest scholą dla każdego (spotkanie w poniedziałek o 1900 w domu parafialnym)

 

W imieniu Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie informujemy o możliwości składania podpisów pod Aktem zawierzenia życia nienarodzonych dzieci Bożemu Miłosierdziu, który dziś w naszym kościele jest odczytywany. Akt ten został uroczyście odczytany w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Podpis pod Aktem można złożyć w zakrystii lub w wersji elektronicznej (https://wdr.diecezja.pl/akt-zawierzenia-zycia-nienarodzonych-dzieci-bozemu-milosierdziu/). Zebrane podpisy zostaną złożone jako votum u stóp MB Fatimskiej w Zakopanem 13 maja bieżącego roku.

 

W niedzielę 21 kwietnia zapraszamy do przejścia trasy z Zatora do klasztoru w Czernej.
Trasa liczy 35 km. Jest to wydarzenie podobne do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, które organizujemy w ramach naszego odpustu parafialnego ku czci śśw. Wojciecha i Jerzego. Podczas tej pieszej pielgrzymki chcemy modlić się dziękczynnie za opiekę naszych patronów oraz prosić o potrzebne łaski dla parafii, naszej ojczyzny, naszych rodzin i nas samych. Trasa będzie prowadzona z przewodnikiem. Zapisy do soboty 20 kwietnia w zakrystii. Wyjście o godz. 500 sprzed kościoła w Zatorze.

 

Prosimy osoby zapisane na pielgrzymkę do Pragi o wpłacenie drugiej raty tj. 700 zł do jutra 15 kwietnia.

 

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 1600 do 1730, w sobotę od godz. 800 do 1000.

 

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu Bóg powołał:  śp. Stanisława Sęk. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu:  Wieczne odpoczywanie…