OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu „Laetare” (10 marca 2024 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu „Laetare” (10 marca 2024 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu „Laetare” (10 marca 2024 r.)
09 03.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu „Laetare” (10 marca 2024 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Wielkiego Postu „Laetare” (10 marca 2024 r.)

 

Dziś na Mszy św. o godz. 1200 odbędzie się przyjęcie nowych ministrantów do parafialnej służby liturgicznej. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i na dekoracje do naszego kościoła.

 

Przez cały Wielki Post nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o 1715 i w niedziele po Mszy św. o 1030; Gorzkie Żale w niedziele o 1700; w Laskowej o 1530. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

W przyszłą niedzielę 17 marca po Drodze krzyżowej odbędzie się spotkanie dla dzieci z kl. 3 przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

We wtorek młodzież z klasy 8 otrzyma sakrament bierzmowania z rąk Księdza Biskupa Damiana Muskusa na Mszy św. wieczornej Kandydatów do bierzmowania z klas 8 zapraszamy na Msze świętą wieczorną i próbę przed bierzmowaniem w poniedziałek.

 

W czwartek o 1830 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci wyjeżdżających do Grecji. Jeśli byłyby jeszcze chętne dzieci to zostało 8 wolnych miejsc. Szczegóły
u ks. Bartłomieja.

 

W piątek po Mszy świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Adoremus. Podczas Adoracji będzie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Jest to trzeci piątek miesiąca, podczas adoracji będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa do św. Rocha ze wspólnotą Rochitów. Na Mszy będzie można złożyć ofiarę na jałmużnę wielkopostną dla ubogich.

 

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne „Caritas” w cenie 10 zł.

 

Jest możliwość pójścia na Ekstremalną Drogę krzyżową trasą św. Rocha z Zatora do Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 35 km. Można jednak rozpocząć ją bliżej celu i dostosować w ten sposób do własnych możliwości. Należy iść w grupach minimum 2-osobowych oraz zabrać ze sobą wygodne, sprawdzone buty, pelerynę, wodę, jedzenie na cały dzień, telefon.  Powrót każdy organizuje sobie samodzielnie – należy być w kontakcie z bliską osobą lub znajomym posiadającym samochód. Informacji szczegółowych udziela ks. Bartłomiej. Szczegóły na naszej stronie internetowej oraz na stronie edk.org.pl. Można wybrać dwa terminy:

– w nocy z 15 na 16 marca (Msza święta w piątek o 1800)

– w dzień 16 marca (Msza święta w sobotę o 700).

 

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 1600 do 1730.  W sobotę od godz. 800 do 1000.

 

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał  śp. Józefa Kurnik. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.  Wieczne odpoczywanie…