OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (31 marca 2024 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (31 marca 2024 r.) < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (31 marca 2024 r.)
30 03.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (31 marca 2024 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (31 marca 2024 r.)

 

Przeżywamy dzień Zmartwychwstania Pańskiego a od poniedziałku  do następnej Niedzieli oktawę Wielkanocy. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Przyszła Niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. O 1500 zapraszamy na godzinę miłosierdzia.
Na każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego sakramentu i Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Zmianka tajemnic Żywego różańca po Mszy św. o godz. 700.

 

W Poniedziałek wielkanocny składka przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nie będzie spowiedzi i Godziny świętej w czwartek. W piątek spowiedź od godz. 1530, dodatkowa Msza św. o godz. 1615.
W sobotę nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 700.
Przypominamy, że nie będzie odwiedzin chorych.

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego w naszym kościele: Służbie Liturgicznej, Panu Organiście, Pani Kościelnej, osobom czytającym i śpiewającym psalmy, scholi dziecięcej, orkiestrze dętej. Dziękujemy za prowadzenie adoracji grupom parafialnym i wiernym z różnych części naszej parafii. Strażakom z Zatora i Podolsza za kierowanie ruchem w czasie rezurekcji oraz za pełnienie warty przy Grobie Pańskim oraz niesienie baldachimu. Dziękujemy również harcerzom i zuchom za pełnienie warty przy Grobie Pańskim.

Za przygotowanie Grobu Pańskiego dziękujemy Paniom Beacie Wawro, Iwonie Stańczyk i Monice Kozieł oraz Panom Mariuszowi i Arkadiuszowi Matuszykom.

Za Ciemnicę oraz dekorację na Niedzielę Palmową i Wielkanoc w kościele dziękujemy naszej Pani Kościelnej i Dominice Adamus, oraz Kwiaciarni Państwa Mrowiec za kwiaty. Pani Wandzie Bliźniak za przygotowanie wianków.

 

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 1600 do 1730, w sobotę nieczynna.

 

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu Bóg powołał: śp. Marię Kwiek i Janinę Kuglin (pogrzeb we wtorek o godz. 1400).
Polećmy ich duszę Miłosierdziu Bożemu:  Wieczne odpoczywanie…