OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu (17 marca 2024 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu (17 marca 2024 r.) < Wróć
16 03.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu (17 marca 2024 r.)

V Niedziela Wielkiego Postu (17 marca 2024 r.)

Kalendarz liturgiczny:Wtorek  –
Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom i bierzmowanym za dar ołtarza.
Sakrament Bierzmowania we wtorek przyjęło 28 osób.

Jeżeli ktoś chciałby jeszcze złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu, Ciemnicy i na dekorację naszego kościoła, to można ja złożyć do puszek z tyłu kościoła.

W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Na mszach świętych poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm z procesją o godz. 1200.

Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczniemy w czwartek, potrwają one do Niedzieli Palmowej, poprowadzi je były wikariusz naszej Parafii ks. Dariusz Nawara.

W czwartek, piątek i sobotę jest Msza św. z nauką o 700 i 1800 w Laskowej o 1630.

W czwartek i piątek w wyznaczonych godzinach nauki dla dzieci i młodzieży ze szkół.

W piątek wizyta u chorych z posługą sakramentalną przed Świętami od godz. 830 (nie będziemy odwiedzać chorych w kwietniu). Chorych można zgłaszać w zakrystii.

Również w piątek o godz. 1500 Msza św. z namaszczeniem chorych. Prosimy o umożliwienie chorym i starszym przybycie na tą Eucharystię, spowiedź dla nich pół godziny przed Mszą św. Informujemy, że z namaszczenia chorych mogą skorzystać również osoby po 65 roku życia, które czują się dobrze, ale z racji wieku chcą przyjąć ten sakrament.

W sobotę dzień spowiedzi świętej.
Z sakramentu pokuty można skorzystać od 800 do 1200 (przerwa będzie od 930)oraz od 1430 do 1800 (przerwa od 1600).  W Laskowej spowiedź od 1500 do 1600.

W Niedzielę Palmową o 1900 przy blokach na ul. Kolejowej rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich parafian i grupy parafialne oraz organizacje gminne.

Plan rekolekcji znajduje się w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o 1715 i w niedziele po Mszy św. o 1030; Gorzkie Żale
w niedziele o 1700; w Laskowej o 1530. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne „Caritas” w cenie 10 zł.

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od 1600 do 1730. W sobotę kancelaria nieczynna
z racji spowiedzi parafialnej.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał  śp. Annę Rompel. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.  Wieczne odpoczywanie…